Domů Hlavní zprávy Požár technologie bioplynové výrobny energie v Olomouci způsobil statisícové škody

Požár technologie bioplynové výrobny energie v Olomouci způsobil statisícové škody

0
Sdílet
Požár technologie bioplynové výrobny energie v Olomouci - zásah hasičů. Autor: HZS Olomouckého kraje

Olomouc – Pomoc čtyř jednotek hasičů Olomouckého kraje si 25. prosince, vyžádal odpolední požár technologie bioplynové výrobny energie v Olomouci místní části Holice, přesněji v ulici Šlechtitelů.


STALO SE TAKÉ: Hala se senem v Převýšově lehla popelem! Zasahovalo několik hasičských jednotek


O požáru informoval tiskový mluvčí olomouckých krajských hasičů Zdeněk Hošák s tím, že hasiči po příjezdu a předchozím vniknutí do uzamčených prostor nalezli v zakouřených prostorech ohnisko požáru na ploše zhruba jednoho metru čtverečného.

Došlo k zahoření uniklého oleje s největší pravděpodobností po technické závadě a následnému rozšíření na vybavení a další elektrotechnic­kou část.

Jednotkám se velmi rychle podařilo požár lokalizovat a poté prostory přirozeně odvětraly. V závěru zajistily důkladnou kontrolu pomocí termokamery a místa vykazující větší teploty navíc opětovně ochladily.

Majitel prozatím nevyčíslil přesnou výši škod, dle prvotních poznatků hovořil o částce ve statisících.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně svěřeno k došetření do rukou vyšetřovatele příčin vzniku požáru, s největší pravděpodobností lze vyloučit úmysl či nedbalost jiných osob a pracuje se s variantou technické závady či poruše technologie,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Vše se obešlo bez zranění a i díky včasnému zalarmování jednotek IZS můžeme hovořit o uchránění hodnot v řádech miliónů korun,“ doplnil tiskový mluvčí olomouckých krajských hasičů Zdeněk Hošák.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na