Domů Z regionu Profesionální hasiče zaměstnal požár prodejny ve Vsetíně Rokytnici

Profesionální hasiče zaměstnal požár prodejny ve Vsetíně Rokytnici

0
Sdílet
Požár v prodejně se díky rychlému zásahu nerozšířil. Autor: HZS Zlínského kraje

Vsetín – Jednotka profesionálních hasičů byla v sobotu 4. února, v 8.17 hodin přivolána k nahlášenému požáru v prodejně ve Vsetíně Rokytnici. Na místě zasahovaly dvě hasičské cisterny i speciální výšková technika.

O požáru informoval krajský mluvčí zlínských hasičů  Pavel Řezníček s tím, že v době příjezdu na místo události si velitel zásahu povolal také výškovou techniku ze stanice Vsetín.

Požár v prodejně se díky rychlému zásahu nerozšířil. Autor: HZS Zlínského kraje

„Po provedení prvotního průzkumu bylo zjištěno, že došlo k požáru kolem komína od krbových kamen, kterými byla prodejna vytápěna. Hasiči provedli natažení vysokotlakého proudu a požár bleskově lokalizovali. Následně byla za pomoci hydraulického zařízení rozebrána konstrukce střechy a byla dohašena skrytá ohniska,“ uvedl mluvčí hasičů.

„Po likvidaci požáru byly odvětrány všechny prostory a jednotky byly odeslány zpět na své základny. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Vsetína, který nyní prověřuje možnost vzniku požáru od spalinové cesty, přesná příčina je však zatím nadále v šetření,“ doplnil mluvčí hasičů Pavel Řezníček .

Odhadnutá škoda dosáhla 5000 korun.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na