Domů Hlavní zprávy Požár rodinného domu na Prostějovsku zaměstnal čtyři hasičské jednotky. Dva lidé se...

Požár rodinného domu na Prostějovsku zaměstnal čtyři hasičské jednotky. Dva lidé se zranili

0
Sdílet
Hasiči zasahují u požáru domu. Autor: HZS Olomouckého kraje

Čechy pod Kosířem – U požáru střechy a patra rodinného domu na Prostějovsku se v úterý odpoledne zranili dva lidé. Žena utrpěla popáleniny a muž se nadýchal zplodin. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranky. Požár domu likvidovaly čtyři hasičské jednotky. 

Hasiči na místě nalezli pětapadesátiletou ženu s popáleninami druhého stupně v oblasti horních a dolních končetin.

„Údajně došlo ke vzplanutí oleje při vaření. Žena se následně pokusila o uhašení a po nezdařilém pokusu se hořící hrnec snažila odnést na balkon. Při manipulaci ale utrpěla popáleniny,“ řekl Jan Ondruch z HZS Olomouckého kraje.

Prvotní ošetření zraněné ženě poskytla jednotka hasičského záchranného sboru a posléze záchranáři transportovali popálenou ženu letecky do nemocnice.

Zhruba hodinu poté k požáru vyjela další pozemní posádka rychlé zdravotnické pomoci (RZP) pro muže po nadýchání se nebezpečných zplodin hoření. Na místě zdravotníci ošetřili osmapadesátiletého muže a převezli jej k navazující péči do nemocnice v Prostějově.

 

Požár způsobil škodu, která byla předběžně odhadnuta na 900 000 korun. Jednotky svým včasným zásahem uchránily majetek v hodnotě zhruba 2 000 000 korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

PSALI JSME: V Petrovicích u Karviné hořela střecha domku, škoda se vyšplhala na 500 tis. korun

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na