Domů Z regionu Požár osobního auta u obce Hošťálková na Vsetínsku zaměstnal hasiče

Požár osobního auta u obce Hošťálková na Vsetínsku zaměstnal hasiče

0
Sdílet
HZS Zlínského kraje - požáry
Technická závada způsobila požár osobního auta u obce Hošťálková na Vsetínsku. Autor: HZS Zlínského kraje

Vsetínsko – V 16:50 hodin v neděli 25. prosince přijali hasiči zprávu, že oznamovatel vidí dalekohledem požár u vysílače na protějším kopci. Oznamovatel ale nebyl schopen určit, co hoří.

Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotce dobrovolných hasičů obce Hošťálková. Každá jednotka vyjela s jednou automobilovou stříkačkou.

Dobrovolní hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár osobního vozu Škoda Felicia. Auto už bylo celé v plamenech. Řidič byl nezraněný mimo vozidlo. Hasiči požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Řidič vyšetřovateli sdělil, že jel domů. Během jízdy uslyšel z motorového prostoru ránu a vozidlo přestalo jet. Zastavil a pokusil se vůz znovu nastartovat. Při tomto pokusu se z motoru ozvala opět rána.

Když zvedl kapotu motoru, uviděl u karburátoru plameny. Ty se snažil uhasit sněhem. Když se mu to nepodařilo, musel běžet asi 500 metrů k nejbližšímu stavení, protože u sebe neměl mobilní telefon. Až pak se podařilo ohlásit požár.

Vyšetřovatel určil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu motoru vozidla.

Škoda, způsobená požárem, byla určena v předběžné výši 12 000 korun.

Autor:
Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje