Domů Z regionu V obci Jasenná na Zlínsku hořelo v objektu pily, zásah hasičům komplikoval...

V obci Jasenná na Zlínsku hořelo v objektu pily, zásah hasičům komplikoval silný mráz

0
Sdílet
Požár zcela zničil objekt pily v obci Jasenná na Zlínsku. Autor: HZS Zlínského kraje

Jasenná – Necelé dvě hodiny po půlnoci ve středu 8. února vyjížděly hasičské jednotky k nahlášenému požáru objektu pily zemědělského družstva v obci Jasenná. Zásah hasičům na místě komplikoval silný mráz. K požáru vyjelo celkem šest automobilových stříkaček, jeden technický automobil a jeden velitelský automobil. Informoval o tom Roman Žemlička z krajského ředitelství zlínských hasičů.

Hasiči už při příjezdu viděli, že hoří celý objekt pily.

„Průzkumem zjistili, že se jedná o sestavu mobilních buněk a přístřešku pro katr. Přístřešek už měl zborcenou střechu. K uhašení požáru bylo zřízeno pět útočných proudů vody C. V obci byl zprovozněn požární hydrant, z kterého byla odebírána voda pro hašení. Voda k hašení byla k požáru dopravována kyvadlově,“ sdělil Žemlička .

OBRAZEM: Požár zcela zničil objekt pily v obci Jasenná na Zlínsku

„Zásah komplikovala teplota. Kvůli mrazu se pod nohama hasičů vytvořilo kluziště, které znesnadňovalo pohyb na požářišti. I přes tyto nepříznivé podmínky se podařilo v 2:40 hodin omezit další šíření požáru,“ upřesnil a doplnil, že na místo požáru se dostavil majitel pily, Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

„Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření policie a hasičů, které bude pokračovat ve středečních dopoledních hodinách společně se psem na vyhledávání akcelerantů,“ doplnil k požáru Roman Žemlička z krajského ředitelství zlínských hasičů.

Podle informací redakce Události112 byla výše škody způsobená požárem vyčíslena v předběžné výši na 2 500 000 korun.

-jb,

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na