Domů Hlavní zprávy Požár na Mostecké skládce CELIO opět zaměstnal profesionální a dobrovolné hasiče

Požár na Mostecké skládce CELIO opět zaměstnal profesionální a dobrovolné hasiče

0
Sdílet
Požár - hasiči, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný, archiv redakce

Mostecko – Patnáct minut před čtvrtou hodinou ranní, ve čtvrtek 26. října došlo k opětovnému požáru na mostecké skládce komunálního odpadu Celio. Hasičský poplach byl podle aktuálních informací redakce Udalosti112.cz vyhlášen, jak profesionálním, tak i dobrovolným jednotkám hasičů.

Na místo se postupně sjeli hasiči z Mostu, Litvínova i okolních obcí. Na místě hoří naskladněný komunální odpad.

Tato skládka v lokalitě mosteckého Růžodolu, zaměstnává profesionální i dobrovolné hasiče z Mostecka a okolí, takřka pravidelně. Většinou v nočních nebo brzkých ranních hodinách dojde k požáru nejrůznějšího komunálního odpadu, ve kterém se mimo jiné nachází i staré pneumatiky a podobně.

Naposledy byl hasičům vyhlášen dokonce zvláštní stupeň požárního poplachu, což v praxi znamená, že na místě zasahovaly i hasičské posily z okolních krajů.

Do ovzduší se tak opět dostávají nebezpečné látky.

I když, při minulém požáru na zmiňované skládce komunálního odpadu, ke kterému došlo v srpnu letošního roku, monitoroval ovzduší v blízkosti požáru měřící vůz hasičů, který „údajně“ nenaměřil, žádné zvýšené škodlivé látky v ovzduší, přesto litvínovská Radnice obyvatelům města začala po několika hodinách (již v průběhu požáru a jeho hašení) rozesílat takzvané varovné SMS zprávy, ve znění:

„Požár skládky Celio, kouřová vlečka směrem Horní Jiřetín, Komořany, Litvínov. Doporučujeme uzavřít okna a nevětrat. Na místě jsou složky IZS“! 

Nutno zmínit, že místní obyvatelé si o zvýšené – nadměrné koncentraci nebezpečných toxických látek v ovzduší myslí své.

Redakci se svěřilo hned několik místních obyvatel, kteří netušili, že vůbec k nějakému srpnovému požáru místní skládky došlo, nechali si tehdy otevřená okna a na parapetech, záclonách a nábytku umístěném v blízkosti oken měli doslova, bezmála půlcentimetrové vrstvy šedočerného popílku, zašedlé, špinavé záclony a podobně. Místní obyvatelé, už mají soukromé skládky doslova plné zuby. Poslední dobou není měsíce, aby na dané skládce nehořelo a tím pádem se do ovzduší nedostávali nejrůznější chemické (toxické) látky v kombinaci s popílkem.

ČTĚTE TAKÉ: Skrytá ohniska na skládce Celio se opět rozhořela. Na místo míří hasiči

Zmiňovaná skládka patří soukromé Akciové společnosti se sídlem v Litvínově. To, zda provozovatel skládky podnikl nějaké kroky k tomu, aby k těmto již velmi častým požárům nedošlo, není redakci známo. Zřejmě nikoliv!

Redakce, nyní připravuje další podrobnosti k této události.

Redakce serveru Události112.cz zároveň upozorňuje, že o dnešním požáru na skládce Celio informuje, jako první a nepřeje si, aby (jak již bývá na Mostecku zvykem a bohužel, jen na Mostecku) místní regionální mostecký web/weby údajně zpravodajského charakteru) kopírovali, sdíleli nebo jinak přepisovali námi, již vydané a publikované tyto informace. Jedná se z naší strany o náš redakční text a naše informace.

PSALI JSME:Požár odpadu na skládce Celio na Mostecku zaměstnává hasiče

K TÉMATU: Rozsáhlý požár skládky Celio stále děsí obyvatele města

Mohutný noční požár na skládce Celio na Mostecku zaměstnal několik hasičských jednotek

Požár odpadu na skládce Celio na Mostecku zaměstnal osm hasičských jednotek

Více, o mostecké skládce Celio a častých požárech se dočtete na našem webu zde <<

jb

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na