Domů Hlavní zprávy OBRAZEM: Dva zasažené domy. Šest intoxikovaných osob včetně dětí

OBRAZEM: Dva zasažené domy. Šest intoxikovaných osob včetně dětí

0
Sdílet
Rozsáhlý požár dvou domů na Zlínsku. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlínsko –  Deset jednotek hasičů zasahovalo u rozsáhlého požáru hned dvou domů v obci Velký Ořechov na Zlínsku. Při nočním požáru se nadýchalo šest lidí, včetně tří dětí. Všichni skončili v nemocnici. Informuje o tom mluvčí hasičů Zlínského kraje Libor Netopil.

Operátor tísňové linky krajských hasičů přijal před půlnocí oznámení o požáru střechy a garáže rodinného domu v centru obce Velký Ořechov. Jako první na místo požáru dorazili místní dobrovolní hasiči a profesionální hasiči ze stanice Luhačovice. Následně se připojovaly další jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, které byly na místo vyslány operačním střediskem. Na likvidaci požáru se tak celkem podílelo deset jednotek, osm cisternových automobilů, automobilní žebřík a protiplynový kontejnerový automobil.

V době příjezdu prvních jednotek byla plameny zasažena celá střecha a průjezd jednopodlažního domu včetně zaparkovaného vozidla. Požár se dále šířil na hospodářské přístavby a mezerou mezi střechou a štítovou stěnou i do podkroví sousedního rodinného domu. Vzhledem k rozsahu požáru a počtu nasazených jednotek byl v 00:22 hodin vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Část zasahujících hasičů vybavených dýchací technikou vnikla do zasažených objektů a další část hasila hořící střechy z vnějšku budov. Po nasazení několika vodních proudů, včetně dvou vysokotlakých, se hasičům podařilo dostat dnes v 01:46 hodin požár pod svou kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření. Hašení znesnadňoval nárazový vítr a v podkroví rodinného domu, na který se požár rozšířil, i hustý kouř a vysoké teplo naakumulované pod střešním pláštěm. K odvětrání objektů hasiči nasadili také přetlakovou ventilaci.

OBRAZEM: Rozsáhlý požár dvou domů na Zlínsku…

V 04:46 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru a nasazené jednotky se začaly postupně vracet na své stanice a zbrojnice. Jako dohlídka zůstali na místě události místní dobrovolní hasiči.

V době vzniku požáru se v objektu nacházely tři dospělé osoby a tři děti. U všech došlo k intoxikaci zplodinami hoření. Po prvotním ošetření byli všichni transportováni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Vyšetřování okolností vzniku požáru bude pokračovat v dnešních ranních a dopoledních hodinách. Výše způsobené škody nebyla zatím stanovena.

PSALI JSME TAKÉ: Požár domu v Hodkovicích nad Mohelkou zaměstnal několik hasičských jednotek

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na