Domů Hlavní zprávy Požár domu v Chodouni na Berounsku způsobil škodu za čtyři miliony

Požár domu v Chodouni na Berounsku způsobil škodu za čtyři miliony

0
Sdílet
Požár domu v Chodouni. Autor: HZS Středočeského kraje

Berounsko – Požár rekonstruovaného rodinného domu v obci Chodouň na Berounsku zaměstnal středočské hasiče. Operační středisko vyslalo na místo profesionální jednotky z Berouna a Hořovic, kterým zároveň vyjely na pomoc dobrovolné sbory obcí Bavoryně, Chodouň, Chyňava, Lochovice a Zdice.

Informuje o tom mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík s tím, že při příjezdu prvních sil k události byl objekt o půdorysu přibližně 40 x 10 metrů v plamenech, které šlehaly ze střechy.

Vzhledem k velké potřebě hasební vody bylo na jezu přilehlé říčky Litavky zřízeno čerpací stanoviště. Hasiči museli postupovat velice obezřetně, protože uvnitř opravovaného domu se nacházelo několik propanbutanových tlakových lahví, z nichž jedna explodovala. Naštěstí se tato událost obešla bez zranění.

Požár se podařilo lokalizovat krátce po půl třetí, ale pak nastalo poměrně složité dohašování a zdlouhavé vyhledávání skrytých ohnisek v konstrukci mezistropní části. Kolem půl šesté zredukoval velitel zásahu počet jednotek a po sedmé hodině vystřídal zasahující hasiče nastupující směnou, která pokračovala v likvidaci požáru až do pozdních odpoledních hodin.

Před setměním bylo požářiště zkontrolováno termokamerou a byla objevena dvě drobná ohniska. Následně bylo rozhodnuto, že do rána zůstane na dohlídce místní dobrovolná jednotka a událost se zatím uzavírat nebude. Přímé škody se podle vyšetřovatele vyšplhaly na čtyři miliony korun, uchráněné hodnoty na milion.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

-jv

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na