Domů Hlavní zprávy V pražských Malešicích hořel byt v panelovém domě, hasiči zachránili 11 lidí

V pražských Malešicích hořel byt v panelovém domě, hasiči zachránili 11 lidí

0
Sdílet
Hasiči a policisté u požáru bytu v panelovém domě, ilustrační foto. Autor: archiv JV PRESS / Honza Vraný, redakce

Praha – Krátce před osmnáctou hodinou v neděli 9. dubna došlo k požáru bytu v panelovém domě bytu, v Ovčárské ulici v pražských Malešicích. Na místě zasahovali hasiči, policisté i Zdravotnická záchranná služba, které kromě zdravotnických posádek RZP povolala na místo i velkokapacitní záchranářský speciál Atego.

O požáru bytu informoval tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka s tím, že čtyři jednotky hasičů zasahovaly od 17.50 hodin u požáru bytu v Ovčárské ulici v pražských Malešicích. Plameny byt zcela zachvátily, hasiči k hašení použili dva C proudy a zasahovali v dýchací technice.

„Celkem bylo z budovy zachráněno 11 osob (deset pomocí vyváděcích masek vnitřkem budovy, jedna po automobilovém žebříku). Hasiči evidují dvě zraněné osoby, které Zdravotnická záchranná služba převezla k nemocničnímu ošetření,“ upřesnil Kafka.

Velkokapacitní speciál Atego ZZS HMP. Ilustrační foto. Autor: archiv, ZZSHMP

„Po třiceti minutách od příjezdu první jednotky, dostali hasiči požár pod kontrolu,“ doplnil k nedělní události mluvčí hasičů.

Následně podle informací redakce serveru Události112.cz probíhalo dohašování požáru a odvětrání zakouřených prostor.

TIP REDAKCE: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Na místo se dostavili vyšetřovatelé hasičů, kteří nyní ve spolupráci s policisty zjišťují přesné příčiny vzniku požáru. Vedle hasičů a zdravotníků na místě zasahovali také policisté, kteří pomáhali s evakuací a záchranou osob a zároveň kompletně uzavřeli okolí místa požáru, jak pro pěší, tak i veškerou dopravu.

ČTĚTE TAKÉ: V pražských Vršovicích řádil nebezpečný oxid uhelnatý! Hasiči evakuovali obytný dům

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na