Domů Hlavní zprávy Požár bytu v pražských Stodůlkách způsobila nedbalost, zranili se dva policisté

Požár bytu v pražských Stodůlkách způsobila nedbalost, zranili se dva policisté

0
Sdílet
Při ranním požáru v Praze se zranili i dva policisté. Autor: HZS Praha/oddělení dokumentace/Milan Pacík

Praha – Při ranním požáru v  pražských Stodůlkách se zranili dva zasahující policisté. Jednotky HZS Praha ze smíchovské, radotínské a petřinské stanice byly v pondělí v 06:04 hodin vyslány k výskytu kouře v obytném panelovém domě. Průzkumem na místě bylo zjištěno, že se jednalo o požár kuchyně v bytové jednotce ve třetím patře domu. 

Před příjezdem jednotky byl požár částečně lokalizován příslušníky Policie ČR pomocí domovního nástěnného hydrantu. Oba příslušníci byli při hasebním zásahu lehce intoxikováni zplodinami hoření a do péče si je převzala ZZS. Požár následně likvidovali příslušníci jednotky HZS jedním C proudem a zakouřené prostory odvětrali.

Plamenným hořením byla zničena část vybavení kuchyně, požár se dále rozšířil do přilehlé stoupací šachty, kde poškodil elektroinstalaci a plastové rozvody vody. Unikající vodou bylo následně poškozeno i vybavení dvou bytových jednotek pod místem požáru.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost jednoho z uživatelů bytu při přípravě potravin. Oheň napáchal škodu za 300 000 korun.

PSALI JSME TAKÉ: V Suchdole hořela chatka, hasiči museli vynášet tlakové lahve

Autor: Hoza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na