Domů Hlavní zprávy AKTUÁLNĚ: Z okna bytu paneláku v Chomutově šlehaly vysoké plameny

AKTUÁLNĚ: Z okna bytu paneláku v Chomutově šlehaly vysoké plameny

0
Sdílet
Ranní požár bytu v Chomutově. Autor: Terka Pérková/fcb Hasiči města Jirkova

Chomutov – Požár bytu v jednom z panelových domů na chomutovském sídlišti Kamenná vypukl krátce před pátou hodinou ranní. Na místě aktuálně zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. Plameny měly uvěznit několik lidí z bytu. 

Vysoké plameny šlehaly z bytu ve druhém patře domu. Hasiči nasadili i výškovou techniku. Na Kamennou v Chomutově se aktuálně sjíždějí všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Podle očitých svědků z hořícího bytu byl slyšet křik lidí a volání o pomoc s tím, že se nemohou dostat do bezpečí. Mnohé obyvatele sídliště ranní událost vyhnala z postelí. Zjišťujeme podrobnosti k celému požáru.

Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník upřesnil, že při požáru byly zraněny tři ženy. Záchranná služba převezla do chomutoské nemocnice tři lehce zraněné ženy, které se nadýchaly se kouře.

Mluvčí chomutovských policistů Marie Pivková k tomu dodala, že policisté a hasiči evakuovali ze vchodu panelového domu celkem osm osob. Tři z nich, včetně majitelky bytu, následně skončily v nemocnici.

Na místě požáru zasahovalo pět hasičských jednotek.

VIDEO Z POŽÁRU CHOMUTOVĚ:

Ranní požár bytu v Chomutově
Další video od našeho čtenáře z ranního požáru

 

Autor: Honza Vraný a Tomáš Pitterling

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na