Domů Hlavní zprávy Požár berounského občerstvení způsobil milionovou škodu

Požár berounského občerstvení způsobil milionovou škodu

0
Sdílet
Požár berounského občerstvení způsobil milionovou škodu. Autor: HZS Středočeského kraje

Beroun – K požáru stánku s rychlým občerstvením v Berouně do ulice Politických vězňů v centru města ihned zamířily jednotky HZS Beroun a SDH Králův Dvůr s třemi cisternovými automobily. Velmi efektivním a profesionálním zásahem byl za deset minut od příjezdu první jednotky požár lokalizován.

Informuje o tom mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel s tím, že zasahující hasiči v dýchací technice k tomu použili vysokotlaký proud a speciální pěnotvorné zařízení. Tím došlo k rapidnímu omezení následných škod způsobených hasební vodou a okamžitě také bylo zamezeno dalšímu vývinu toxických zplodin hoření. Vzhledem k tomu, že objekt stavebně navazoval na další budovu, bylo provedeno důkladné odvětrání pomocí elektrického přetlakového ventilátoru, kterým jsou berounští hasiči nově vybaveni – shodou okolností jde o dar přímo od města.

Požár byl zlikvidován v půl šesté a obešel se bez zranění osob. Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel částkou 1 milion korun, hodnoty ve stejné výši byly zásahem uchráněny. S největší pravděpodobností byl požár založen úmyslně.

Požár drážního domku likvidovalo několik jednotek pražských hasičů

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na