Domů Hlavní zprávy Potyčka na zastávce tramvaje vyústila v konflikt se strážníky

Potyčka na zastávce tramvaje vyústila v konflikt se strážníky

0
Sdílet
Městská policie hlavního města Prahy

Praha – Muž pod vlivem alkoholu napadal osoby na zastávce tramvaje a byl agresivní vůči zasahujícím strážníkům. I přes nasazená pouta ve svém jednání pokračoval. Odvezla si ho Policie ČR.

Při běžné hlídkové činnosti ve večerních hodinách si strážníci z Prahy 7 všimli na zastávce tramvaje Ortenovo náměstí potyčky několika osob. Jeden z mužů, který měl krvácivé zranění v oblasti úst, strkal do jiného a slovně ho napadal.. Na zákonné výzvy strážníků dotyčný nereagoval.

Vzápětí svou agresi otočil na přítomného strážníka, kterého chytl za  bundu a plivnul mu do obličeje krev z úst. Pomocí hmatů a chvatů byl agresor okamžitě zpacifikován a byla mu nasazena pouta. Přítomní svědci uvedli, že muž měl konflikt s jinými osobami, které před příjezdem hlídky odjely tramvají, a poté z ničeho nic začal napadat dalšího muže, stojícího na zastávce.

I přes nasazená pouta se násilník snažil z místa odejít a po celou dobu neustále velmi sprostě nadával přítomným strážníkům. Na místo se dostavila záchranná služba k ošetření, které však odmítl.

Po příjezdu Policie České republiky bylo dotyčnému dechovou zkouškou zjištěno 1,9 ‰. Vulgárními urážkami častoval i celorepublikové kolegy, kteří si třiačtyřicetiletého muže na místě převzali a odvezli na místní oddělení.

Zdroj: Bc. Jan Čihák Kancelář ředitele Městské policie hlavního města Prahy

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na