Domů Hlavní zprávy Potopený člun v Davli vytáhli hasiči jeřábem za pomoci pražských potápěčů

Potopený člun v Davli vytáhli hasiči jeřábem za pomoci pražských potápěčů

0
Sdílet
Potopený člun vytáhli potápěči hasičů. Autor: HZS Středočeského kraje

Praha – U potopení motorového člunu u mola v Davli v okrese Praha-západ zasahovali profesionální hasiči ze stanic Jílové a Řevnice a dobrovolné jednotky obcí Štěchovice a Davle. Informuje o tom Petr Svoboda z oddšlrní IZS HZS Středočeského kraje.

V rámci mezikrajské výpomoci byla vyžádána i spolupráce s HZS hlavního města Prahy, který k události vyslal potápěčskou skupinu ze stanice Modřany.

V době příjezdu hasičů bylo asi šestimetrové plavidlo už téměř potopené a nad hladinu vyčuhovala jen část přídě. Hasiči loď přivázali k molu, aby zamezili dalšímu klesání ke dnu. Pak byl člun prohlédnut policejním a hasičským potápěčem, zda se v něm nenachází nějaká osoba.

Následně byla loď vyvázána k rameni jeřábu vyprošťovacího automobilu a lehce nadzvednuta, aby mohlo dojít k odčerpání vody kalovým čerpadlem z prostoru paluby. Nakonec byl člun vytažen na břeh a předán majiteli.

Při potopení lodě ani při jejím vyprošťování nedošlo k žádnému úniku provozních kapalin. Přesto bylo po celou dobu okolí plavidla zajištěno nornými stěnami a sorpčními hady, aby nedošlo k nežádoucímu úniku náplní do Vltavy a znečištění životního prostředí.

Co bylo příčinou potopení lodě, je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

PSALI JSME TAKÉ: Hasičské jednotky zasahovaly v plavební komoře zdymadel v Lovosicích

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na