Domů Hlavní zprávy Posádky krajské záchranky zasahovaly u pádů z výšek na Novojičínsku a Ostravsku

Posádky krajské záchranky zasahovaly u pádů z výšek na Novojičínsku a Ostravsku

0
Sdílet
Krajská záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Novojičínsko / Ostravsko – V úterý 23. října odpoledne zasahovala záchranná služba u dvou vážných případů, kdy došlo k pádu osoby z výšky. Události se odehrály v odstupu pouhých pěti minut, krátce před šestnáctou hodinou.

O událostech informoval redakci našeho serveru krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že k oběma operátoři záchranné služby vyslali pozemní zdravotnické týmy RZP a také lékařské posádky rendez-vous.

Devětasedmdesátiletý muž v Ostravě spadl z okna v sedmém patře domu. Po dopadu u něj došlo k selhání všech základních životních funkcí. Zasahující lékař zjistil, že postižený utrpěl poranění neslučitelná se životem a jeho záchrana není možná. Svým zraněním podlehl bezprostředně po pádu a lékař byl nucen konstatovat jeho smrt,“ uvedl Humpl.

O čtyři roky starší muž ve Frenštátu pod Radhoštěm spadl ze žebříku, z výšky okolo dvou a půl metru. Přivodil si poranění hlavy, dolní končetiny a hrudníku.

Posádky záchranné služby mu poskytly přednemocniční neodkladnou péči a pacienta uloženého ve vakuové matraci poté přepravili do novojičínské nemocnice. Předán byl na tamní chirurgické ambulanci,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

    -sim, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na