Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Posádky ZZS ošetřovaly opařené děti

Posádky ZZS ošetřovaly opařené děti

0
Sdílet
Posádky ZZS ošetřovaly opařené děti

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 29. září u dvou malých dětí, které si přivodily vážné opařeniny. V dopoledních hodinách to bylo na Opavsku, odpoledne pak na Frýdecko-Místecku. V obou případech postiženým pomáhaly pozemní posádky ZZS spolu s týmem letecké záchranné služby z Ostravy.

Před půl desátou vyjížděly sanitní speciály do jedné z obcí na Opavsku, kde došlo k opaření rok a půl starého dítěte, které na sebe převrhlo horký čaj. Se zasažením v oblasti hlavy, hrudníku a horní končetiny byl chlapec ošetřen a vrtulníkem pak přepraven do popáleninového centra FN Ostrava.

Odpoledne zasahovaly posádky ZZS u šestiměsíčního dítěte v Třinci, které se opařilo horkou vodou z termosky. Vážně zraněnému poskytli záchranáři přednemocniční neodkladnou péči a letecky jej přepravili do ostravské Fakultní nemocnice.

Popáleniny u dětí patří mezi časté úrazy, k nimž je záchranná služba volána. Jen od začátku září museli záchranáři ZZS MSK kromě výše uvedených zasahovat u dalších tří dětí podobně útlého věku. Utrpěly rovněž opařeniny nebo popáleniny chemickou látkou.

Jde o velmi bolestivá poranění, která vyžadují náročnou léčbu a nezřídka zanechávají trvalé následky. Přitom k jejich vzniku mnohdy stačí jen malá chvilka nepozornosti rodičů, či nevhodně odložená nádoba s horkou tekutinou, či dráždivou chemikálií…

PhDr. Lukáš Humpl

Tiskový mluvčí ZZS MSK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na