Domů Hlavní zprávy Mikrobus s předškoláky skončil u Měděnce kvůli poryvům větru v příkopu

Mikrobus s předškoláky skončil u Měděnce kvůli poryvům větru v příkopu

0
Sdílet
Hasiči odstraňují popadané stromy. Il. foto. Autor: HZS Karlovarského kraje

Měděnec – Silný vítr si v pátek pohrál s mikrobusem, ve kterém cestovaly děti kadaňské mateřské školky a u Měděnce na Chomutovsku nezvládl řízení a nápory větru zkušený řidič a s autem sjel do příkopu. Při karambolu naštěstí nebyl nikdo zraněn. Potvrdila to mluvčí chomuovských policistů Marie Pivková s tím, že událost tak nebyla hlášena ani jako nehoda.

Mikrobus vezl podle chomutovské policejní mluvčí Marei Pivkové dvacet dětí z kadaňské mateřinky a dvě učitelky. Děti vzápětí naložil linkový autobus, který jel kolem a odvezl zpět do Kadaně.

Přivolaní hasiči posléze pomohli s vyproštěním zapadlého mikrobusu u Měděnce. V Ústeckém kraji silný vítr opět vyvracel stromy a ničil plechové střechy.

Podle krajského mluvčího hasičů Lukáše Marvana v ranních hodinách vyjely hasičské jednotky v Ústeckém kraji k sedmi nahlášeným událostem způsobeným větrem. V pěti případech to byly spadlé nebo nakloněné stromy.

„Čtyři na Chomutovsku a jeden na Mostecku. Na Chomutovsku to dále byla uvolněná vrata v Březenecké ulici v Chomutově a uvolněná plechová střecha v Miřeticích u Klášterce nad Ohří,“ dodal mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

PSALI JSME TAKÉ: Dobrovolní hasiči v Braňanech na Mostecku odstraňovali ze střech bytovek uvolněné plechy

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na