Domů Hlavní zprávy V průběhu Silvestrovských oslav nemuseli hasiči v Karlovarském kraji řešit žádné popálení...

V průběhu Silvestrovských oslav nemuseli hasiči v Karlovarském kraji řešit žádné popálení osob zábavní pyrotechnikou

0
Sdílet
Požár kontejnerů na Karlovarsku. Autor: HZS Karlovarského kraje

Karlovarsko – Poslední den starého roku 2017 a první noc roku nového 2018 byla z pohledu hasičů relativně klidná. Zasahovali u dvou desítek událostí, což je sice víc než dlouhodobý průměr, ale oproti událostem ve stejném období v minulých letech si zásahy nevyžádaly velké škody či zranění.

Informoval o tom krajský mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal s tím, že celkem hasiči řešili dvanáct požárů, z toho osm v průběhu silvestrovských oslav.

Jednalo se o požáry zbytků odpalovacích krabic od zábavní pyrotechniky, požáry křoví od dělobuchů či požáry odpadu v kontejnerech. Takto hořelo v Karlových Varech, Ostrově, Habartově nebo v Chebu. Kromě toho v průběhu dne řešili hasiči například požár v kuchyni restaurace v Karlových Varech, požár osobního auta u Habartova či požár chaty v Paliči na Chebsku, při kterém se tři osoby nadýchali kouře,“ uvedl Kasal a upřesnil, že během dalších událostí pak řešili například únik plynu v Nejdku, úniky ropných produktů na silnici v Karlových Varech, Hroznětíně či Chodově, nebo dopravní nehodu v Lokti.


ČTĚTE TAKÉ: Královéhradečtí krajští záchranáři mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc


V nočních hodinách prvního dne roku 2018 se pak na karlovarskou tísňovou linku 112 obrátila s žádostí o pomoc volající z Karlovarska s oznámením, že na okraji Paříže je v potížích podle sdělení z Facebooku řidič z České republiky.

Operátor tísňové linky si převzal kontakty na řidiče v nouzi a zprostředkoval pomoc přes české velvyslanectví v Paříži,“ doplnil k Novoročním hasičským zásahům mluvčí hasičů.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na