Domů Z regionu Plzeňský kraj Policisté z Plzeňského kraje se prezentovali na letních dětských táborech

Policisté z Plzeňského kraje se prezentovali na letních dětských táborech

0
Sdílet
Policisté se prezentovali na dětských táborech v Plzeňském kraji. Autor: Policie ČR

Tachov/Okrouhlé Hradiště – Dětem se líbilo zadržení nebezpečného pachatele, které předvedli policisté pořádkové jednotky, neméně zajímavá pro ně byla i prohlídka vozidla kriminalistických techniků.  

Nejprve o policejní práci hovořili s dětmi z letního příměstského tábora v Tachově.

V uplynulých dnech policisté tachovského územního odboru ve spolupráci s dalšími složkami plzeňského krajského ředitelství prezentovali svoji činnost na dvou letních dětských táborech. Přiblížili jim výstroj a výzbroj pořádkové jednotky a předvedli něco ze sebeobrany.

Nejzajímavější však pro děti byly ukázky zadržení nebezpečného pachatele v několika situacích. Na závěr si děti mohly nechat udělat otisky svých prstů, kromě toho obdržely i drobné dárkové předměty.

Podruhé se policisté prezentovali na letním dětském táboře poblíž obce Okrouhlé Hradiště na Konstantinolázeňsku.

S ohledem na tematické zaměření tábora, kde se děti v jedné části seznamovaly i s daktyloskopií, policisté předvedli vozidlo kriminalistických techniků, které je vybaveno nejnovější technikou – zejména pro zajišťování různých stop, tedy i otisků prstů, na místech trestných činů.

Děti si mohly vše zblízka prohlédnout a zároveň si mohly nechat od kriminalistického technika odebrat otisky prstů. Přestavena jim byla také výstroj a výzbroj pořádkové jednotky. Na závěr malí táborníci od policistů obdrželi dárkové předměty.

Autor:
por. Bc. Dagmar Jiroušková
Policie ČR KŘP Plzeňského kraje