Domů Z regionu Praha Policisté se v těchto parných dnech zaměřili na vodní cesty a vodní...

Policisté se v těchto parných dnech zaměřili na vodní cesty a vodní plochy

0
Sdílet
VODA2016, fotografie z tiskové konference. Autor: Policejní prezidium ČR
VODA2016, fotografie z tiskové konference. Autor: Policejní prezidium ČR

Praha – Celkem 254 zúčastněných policistů na 60 akcích, 435 zkontrolovaných plavidel a 12 zkontrolovaných přístavišť. Tak proběhlo od 27. června do 3. července 2016 bezpečnostní opatření s názvem Voda 2016.

Společně s pracovníky Státní plavební správy se policisté zaměřili především na odhalování protiprávních jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na sledovaných a nesledovaných vodních cestách a vodních plochách. Jednalo se zejména o kontrolu plavidel, přístavišť, půjčoven lodí, vodáků, plavců, rybářů, vůdců malých plavidel, požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek atd.

Tato akce byla především preventivního charakteru. Společně s paní ředitelkou Státní plavební správy konstatujeme, že stav na vodních plochách v České republice je uspokojivý a chování účastníků plavebního provozu nás mile překvapil,“ uvedl ředitel pořádkové policie plk. Martin Hrinko na dnešní tiskové konferenci.

Při kontrolách plavidel policisté zjistili 33 závad a při kontrolách přístavišť jednu závadu. Celkem udělili pokuty v rámci blokového řízení ve výši 30 000,- Kč a zjistili tři vůdce plavidel pod vlivem alkoholu.

„Velmi děkuji Policii České republiky za společnou akci a doufám, že bude spolupráce i nadále pokračovat,“ uvedla ředitelka Státní plavební správy Mgr. Klára Němcová.

Autor/text:
kpt. Ivana Nguyenová
  – tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR