Domů Hlavní zprávy Policisté se složili a pomohli mostecké kriminalistce, kterou požár připravil o vše

Policisté se složili a pomohli mostecké kriminalistce, kterou požár připravil o vše

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: redakce

Mostecko – Solidarita a kolegialita nejen mezi policisty přinesla ovoce. Díky výzvy zástupců Unie bezpečnostních složek se totiž podařilo vybrat 50 000 korun pro mosteckou policistku Miladu, které v březnu zničil požár její dům.

„Naší kolegyni z kriminální policie a zároveň člence Unie bezpečnostních složek požár zničil dům. V nočních hodinách došlo zřejmě k technické poruše na elektrozařízení a následoval rozsáhlý požár, který zničil prakticky celý rodinný dům, který Milada obývala spolu se svým manželem a nezletilým synem předškolního věku. Prakticky jen zázrakem nedošlo ke ztrátám na životě,“ říká úvodem předseda Unie bezpečnostních složk Zdeněk Drexler.

Následovala žádost, zda by UBS nemohla projevit solidaritu a kolegialitu a jakýmkoli způsobem Miladině rodině pomoci. „Na naší žádost slyšelo mnoho z vás a tak vám mohu s potěšením sdělit, že Miladě bylo přeposláno na její účet rovných 50 000 korun, kdy většinu příspěvků zaslali dobrovolníci z vašich řad a do celé částky zaokrouhlila uvedenou sumu Unie bezpečnostních složek na základě schválení Shromáždění předsedů Unie BS ze dne 5. května letošního roku,“ říká Zdeněk Drexler.

Vzhledem ke skutečnosti, že policistka Milada již delší dobu v pracovní neschopnosti, nebylo možné provést jakékoli slavnostnější předání. Nicméně Milada sama zaslala k rukám předsedy Unie bezpečnostních složek Zdeňka Drexlera děkovný dopis, který zda zveřejňujeme (v původním znění, bez jakýchkoli úprav):

Požár rodinného domu (leden 2017) v Mostě – poděkování:

Milí kolegové, přátelé a kamarádi,

chtěla bych Vám všem moc poděkovat za vše, co jste pro mě a vlastně celou rodinu ve věci naší svízelné situaci a to požáru našeho rodinného domu v Mostě udělali. Děkuji za vstřícnost, laskavost, solidaritu.

Přestože se každý z nás potýká s osudy a problémy různého charakteru, našli jste si chvilku zamyslet se i nad problémem druhého a s nabídkou nejrůznější pomoci, což v dnešní době není běžné a moc si toho vážíme. Další pomoc ve smyslu finanční podpory jsme nečekali a iniciativa ze strany kolegů z PČR a Unie bezpečnostní složek jako takové, která akci zaštítila a zajistila, si ceníme. Některým kolegům, kteří jinou formou reagovali záhy po události, jsme již obdobné poděkování složili.

Vím, že není lehké pro víceméně většinu z nás pracujících v síti bezpečnostních složek a také některých přátel a známých nepocházejících jen z okruhu bezpečnostních složek z hlediska příjmů ještě někomu finančně vypomáhat a tak se necítíme jako rodina zrovna dvakrát dobře, když se vydáváte z peněz a tím řešíte potíže někoho jiného. O to více jsme Vám za to vděční a mile překvapení. V každém případě jsme připraveni v nepříznivé životní situaci pomoci i Vám.

Děkuji a hodně moc si toho vážíme, Vaše Milada a celá rodina.

PSALI JSME TAKÉ: Policistka z Mostu přišla při požáru domu o veškerý majetek – pomozte její rodině vrátit se do běžného života

Autor: redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na