Domů KRIMI ZPRÁVY Policisté v Povrlech na Ústecku dopadli pachatele přímo při činu

Policisté v Povrlech na Ústecku dopadli pachatele přímo při činu

0
Sdílet
Policejní pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Ústecko – Hned několik pachatelů vniklo do areálu společnosti v Povrlech na Ústecku. Svou zlodějsou akci měli do detailu promyšlenou, ovšem nepočítali s rychlou akci službukonajících policistů, kteří zleděje zadrželi přímo při činu!

O případu dnes informovala ústecká krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že policistům z oddělení hlídkové služby a hlídce SPJ se podařilo zadržet pachatele přímo při činu. V neděli 5.11. ve večerních hodinách pět pachatelů (18,40,55,51) vniklo do areálu společnosti v Povrlech.

Měli to o to zjednodušený, že část z nich byli zaměstnanci této společnosti. Dopředu si celou věc připravili a věděli, kde co je!

„V areálu se pohybovali s jistotou a za pomocí motorového vozíku naložili 12 předem připravených slisovaných balíků mědi. Jeden z nich vážil cca 60 kilogramů, což při výkupní ceně mědi 150,- Kć/Kg je 9.000 korun za jeden balík. Sedm z nich pronesli vraty do připravených vozidel před areálem. K jejich překvapení byli ovšem při nakládání zadrženi policisty,“ doplnila mluvčí ústecké policie.

V současné době jsou všichni účastníci trestně stíháni pro trestný čin Krádeže a hrozí jim trest odnětí svobody až do výše 5 let.

-sim 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na