Domů Hlavní zprávy Policisté z Obvodního oddělení Kostelec nad Labem opět naplnili heslo „Pomáhat a...

Policisté z Obvodního oddělení Kostelec nad Labem opět naplnili heslo „Pomáhat a chránit“

0
Sdílet
Na snímku policisté OOP Kostelec nad Labem Prap. Teraz a nstržm. Ulbrichová, kteří zachránili lidský život. Autor: Policie ČR

Kostelec nad Labem – Když policisté z Obvodního oddělení v Kostelci n./L. prováděli svou hlídkovou činnost všimli si ležícího muže na chodníku před domem v obci Mlékojedy na Mělnicku. Policisté neváhali a okamžitě zahájili úkony první pomoci. Nemocný muž přestával dýchat. O záchranné akci informovala mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

„Policejní hlídka Obvodního oddělení Kostelec nad Labem vykonávala dne 28. ledna po půlnoci běžnou hlídkovou činnost. Ve dvě hodiny ráno projížděla obcí Mlékojedy. Před jedním z domů uviděli ležícího muže. Ani na vteřinu nezaváhali a okamžitě zastavili. Prap. Teraz a nstržm. Ulbrichová provedli kontrolu vitálních funkcí, zjistili, že je muž v bezvědomí. Selhával mu i dýchací systém,“ uvedla mluvčí policie.

Všimli si, že drží v ruce inhalátor. Okamžitě začali s resuscitací.

„Střídali se v masáži srdce. K oživování použili i defibrilátor. Ten však vyhodnotil, že ošetřovaný výboj nepotřebuje. Zhruba po 10 minutách začal oživovaný opět dýchat. Po chvíli nabyl i vědomí,“ upřesnila mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

„Po příjezdu zdravotnické záchranné služby si sedmačtyřicetiletého muže do péče převzali záchranáři a převezli ho do nemocnice. Svým včasným a velice profesionálním způsobem zachránili prap. Teraz a nstržm. Ulbrichová muži život,“ doplnila k záchranné akce policejní mluvčí.

 

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na