Domů Hlavní zprávy Policisté na Kladně pátrají po mladíkovi, který ozbrojen pobíhal ulicemi města a...

Policisté na Kladně pátrají po mladíkovi, který ozbrojen pobíhal ulicemi města a křičel Allah akbar!“

Do pátrání po mladíkovi byl nasazen i policejní vrtulník s termovizí.

0
Sdílet
Identikt hledaného muže. Foto z kamerového systému města Kladna. Autor: Policie ČR
Identikt hledaného muže. Foto z kamerového systému města Kladna. Autor: Policie ČR

Kladno – Poznáte mladého muže na fotografii, pak neváhejte kontaktovat středočeské policisty na Kladně, kteří od středy 3. srpna intenzivně, nyní i prostřednictvím medií pátrají po mladém muži, který ozbrojený v nožem v ruce, pravděpodobně ne při smyslech pobíhal ulicemi Kladna a vykřikoval „Allah akbar!“.

O případu informovala středočeská policejní mluvčí Michaela Nováková s tím, že ve středu 3. srpna krátce po 14. hodině jsme přijali oznámení o pohybu ozbrojeného muže v ulicích Kladna. Ten měl mít v ruce nůž s čepelí dlouhou cca 12 cm a údajně vykřikoval „Allah akbar!“. Muž byl viděn v Kladně před Divadelní kavárnou a dále v ulicích J. Hory, Roosveltova, Divadelní a Petra Bezruče. Podezřelý muž nikoho neohrožoval, pouze měl provolávat výše uvedené heslo. V ulici J. Hory před divadlem odcizil pětatřicetiletému muži z lavičky mobilní telefon, který po menší potyčce s okradeným zahodil do přilehlého parku. Potom se dal na útěk do prostor bývalé huti Poldi.

Identikt hledaného muže z Kladna. Autor: Policie ČR
Identikt  hledaného muže. Foto z kamerového systému města Kladna. Autor: Policie ČR

„Vzhledem k tomu, že tu bylo podezření z trestného činu, byly operačním důstojníkem ihned poté, co přijal oznámení o podezřelé osobě, vyslány na místo všechny dostupné policejní hlídky, včetně hlídky prvosledové, která je mimo jiné vybavena i dlouhými střelnými zbraněmi,“ vysvětlila Nováková.

Na pomoc při pátrání po hledaném muži byl přivolán i policejní vrtulník s termovizí. Po 18. hodině byla pátrací akce ukončena s negativním výsledkem.

„Pátrání po osobě i nadále pokračuje. Policistům se podařilo získat fotografii tohoto muže z městského kamerového systému. Žádáme proto veřejnost, aby pomohla zjistit totožnost hledaného výtržníka. Jedná se o muže ve věku 25 až 35 let, má střední postavu vysokou 165 – 170 cm. Je tmavší pleti, má černé vlasy a černý plnovous. Spíše přírodní typ. Dle svědků mluvil plynule česky, bez přízvuku,“ uvedla mluvčí policie.

Jakékoliv informace, které by vedly k odhalení totožnosti podezřelého, přivítají policisté služby kriminální policie a vyšetřování přímo na Územním odboru Kladno, Havířská 632, nebo své poznatky můžete kriminalistům sdělit telefonicky na čísle 974 873 317. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

ipatrani_banner112-sim,
iPátrání na Udalosti112.cz