Domů Z regionu Olomoucký kraj Policisté kontrolovali řidiče. Preventivní kontroly řidičů na Olomoucku se neobešly bez pokut

Policisté kontrolovali řidiče. Preventivní kontroly řidičů na Olomoucku se neobešly bez pokut

0
Sdílet
Policisté kontrolovali řidiče na Olomoucku. Autor: Policie ČR

Olomoucko – Včerejšího dne kontrolovali policisté územního odboru Olomouc řidiče motorových vozidel. Zaměřili se především na kontroly na pozemních komunikacích Olomoucka, ale také Uničovska a Litovelska. Snahou policistů bylo v rámci preventivní akce snížit nepříznivý vývoj v oblasti nehodovosti motorových vozidel v souvislosti s požívání alkoholických nápojů u řidičů.

Hlídky policie zastavily a zkontrolovaly celkem 187 vozidel.

V průběhu akce nebyl zjištěn žádný řidič pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky. Policisté uložili za jiná přestupková jednání celkem 18 pokut na místě zaplacených a 7 pokut na místě nezaplacených.

Nejčastěji řidiči nezastavili v křižovatce na příkaz dopravní značky stůj, dej přednost v jízdě a to v pěti případech, dále ve třech případech drželi při jízdě v ruce mobilní telefon, stejně tak ve třech případech neměli řidiči rozsvícená světla.

Ostatní přestupky se týkaly porušení jiných povinností, které vyplývají řidičům ze zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Autor:
Název krajepor. Mgr. Pavla Štenclová
Policie České republiky
– KŘP Olomouckého kraje