Domů Hlavní zprávy Policisté dopadli brutální útočnici, která napadla v Ostravě jinou ženu

Policisté dopadli brutální útočnici, která napadla v Ostravě jinou ženu

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Ostrava – Koncem února policisté informovali o zvlášť závažném zločinu loupeže, kdy žena napadla poškozenou a údery i kopy vůči ní měla směřovat i v době, kdy již oběť ležela na zemi. Současně se měla snažit zmocnit její kabelky. Ke skutku došlo 11. února v Ostravě na Nádražní ulici. Poškozená 27letá žena byla zraněna, způsobena byla i škoda na majetku (řádově ve výši téměř 15 000 korun). V průběhu prověřování jsme též poskytli obrazové soubory ke skutku s žádostí o pomoc veřejnosti.

Ostravští kriminalisté v rámci operativního prověřování shromáždili informace směřující ke dvěma konkrétním osobám. Po zveřejnění záznamů jsme získali i další fakta. Na základě informací získaných kriminalisty pak byly zadrženy obě osoby. Policejní komisař zahájil trestní stíhání 35leté ženy a 36letého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže. Kriminalisté zajistili i věci důležité pro trestní řízení. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Policejní komisař dále učinil podnět k podání návrhu ke vzetí obviněných do vazby. Soud obviněné do vazby vzal. Děkujeme médiím i veřejnosti za pomoc.

„V průběhu prověřování byly zajištěny obrazové záznamy. Přijmeme informace svědků k uvedenému skutku, stejně jako informace k totožnosti osob na záznamu a fotografiích. Za pomoc děkujeme,“ uvedla Gabriela Holčáková z ostravské policie.

Oběť ve věku 27let cestovala dne 11. 2. 2017 před 02.00 hodinou v Ostravě tramvají. Kolem 01.50 hodin vystoupila na Nádražní ulici z tramvaje, načež přišel nečekaný atak. Poškozená byla zezadu udeřena do hlavy, v důsledku útoku upadla na chodník. Údery pěstí do hlavy však pokračovaly i v době, kdy žena již ležela na zemi. Současně se podezřelá měla snažit zmocnit kabelky oběti. V průběhu incidentu byl ženě odcizen telefon i finance. Škoda na majetku byla prvotně specifikována v částce téměř 15 000 korun. Žena utrpěla zranění, jež bylo ošetřeno lékařem.

K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

PSALI JSME TAKÉ: Kriminalisté hledají svědky rvačky v metru. Aktéři, kteří od ní utíkali, srazili a vážně zranili starší ženu

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na