Domů Z regionu Pardubický kraj Policisté na Chrudimsku asistovali záchranářům při transportu agresivního opilce do nemocnice

Policisté na Chrudimsku asistovali záchranářům při transportu agresivního opilce do nemocnice

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Hlinsko – Nejen objasňování trestných činů či přestupků, ale i pomoc ostatním složkám Integrovaného záchranného systému je náplní práce státních policistů. Toho využila posádka záchranné služby, která v Hlinsku ošetřovala silně opilého muže, kterého následně za asistence policistů přepravila k dalšímu vyšetření do nemocnice.

O události dnes informoval policejní mluvčí Jiří Tesař s tím, že právě včerejšího dne asistovali hlinečtí kolegové Zdravotnické záchranné službě. Ta v Hlinsku kolem čtrnácté hodiny ošetřovala zraněného třiapadesátiletého muže, který si přivodil řezné poranění na pravé ruce.

„Vzhledem k tomu, že jeho chování bylo agresivní a navíc byl pod vlivem alkoholu (nadýchal 1,22 promile alkoholu), byla důvodná obava o život a zdraví zdravotnického personálu. Hlinečtí policisté poskytli kolegům záchranářům patřičnou ochranu a během převozu do nemocnice nedošlo k žádné mimořádné události,“ upřesnil policejní mluvčí.

„O asistenci musí vždy lékař (záchranář) zažádat a naší povinností, jako Policie ČR je vyhovět. Jsme součástí jedné velké složky „IZS“ a spolupráce je samozřejmostí i rutinou,“ doplnil policejní mluvčí Jiří Tesař.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na