Domů Hlavní zprávy POLICEJNÍ PÁTRÁNÍ: Kde může být „miliónový“ podvodník? Pomůžete s pátráním?

POLICEJNÍ PÁTRÁNÍ: Kde může být „miliónový“ podvodník? Pomůžete s pátráním?

0
Sdílet
Hledaný Michal Mataj. Autor: Policie ČR

Česká republika – Už šest let pátrají kriminalisté po odsouzenci, který ošidil stát o desítky miliónů na daních. Pomůžete? Ptá se Tomáš Hulan z pražské policie.

Hledaný muž si krácením daní přišel na téměř třicet miliónů korun. Na nic nečekal a ještě před odsuzujícím rozsudkem utekl z republiky. Sebou vzal své děti z prvního manželství a současnou manželku. Jejich putování světem trvalo několik let.

Jen pro informaci, hledaného soud odsoudil za krácení daně k nepodmíněnému šestiletému trestu odnětí svobody.

Prošetřováním kriminalisté zjistili, že si to po útěku z ČR namířil do Austrálie. Odtamtud se posléze přesunul do Spojených arabských emirátů, odkud pokračoval se všemi rodinnými příslušníky do Brazílie. Z této destinace se posléze přesunul do Německa, kde předal děti svým příbuzným a ti je vrátili jejich matce. Hledaný pak opět zmizel neznámo kam.

Kriminalisté se důvodně domnívají, že tento muž se v současné době zdržuje někde na území České republiky. Je také důvodný předpoklad, že se i nadále věnuje protiprávnímu jednání, v rámci kterého vystupuje pod falešnou, nebo falešnými identitami.

Krajští pátrači z tohoto místa prosí o pomoc při pátrání širokou veřejnost. ,“Pokud byste kdokoli věděl, kde se hledaný zdržuje a pod jakými „alias“ vystupuje, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodává Tomáš Hulan.

                                                                             iPátrání.cz
MATAJ MICHAL
hledaný muž
Datum narození 18.5.1974
Pátrání vyhlášeno 8.12.2011
Bydliště – okres PRAHA III
Nebezpečný NE
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška 160 až 190 cm
Zdánlivé stáří 35 až 40 let
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na