Domů Hlavní zprávy POLICIE PÁTRÁ: policisté pátrají po útočníkovi, který surově napadl muže na zastávce...

POLICIE PÁTRÁ: policisté pátrají po útočníkovi, který surově napadl muže na zastávce pražské MHD

0
Sdílet
Policie ČR pátrá: identikt útočníka. Autor: Policie ČR
Policie ČR pátrá: identikt útočníka. Autor: Policie ČR

Praha – Pražští policisté vyhlásili celostátní pátrání po agresorovi, jehož kriminalisty sestavený identikt je součástí tohoto sdělení. Zatím neznámý agresivní muž surově napadl jihého muže na zastávce MHD v hlavním městě. Policie ČR v tuto chvíli, žádá širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po tomto velmi agresivním muži.

O celostátním pátrání informoval media pražský policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že od středy 13. dubna 2016 policisté pracují na objasnění případu surového napadení, které se odehrálo kolem tři čtvrtě na jednu v noci v Praze 4 na zastávce autobusu Háje.

„Zatím neznámý pachatel vystoupil z autobusu linky číslo 136 ve směru na Petrovice a zcela bezdůvodně napadl pětapadesátiletého lékaře, který se vracel z práce a chtěl do autobusu nastoupit. Agresor na poškozeného nejprve zaútočil verbálně, že se dívá na jeho dívku, která s ním také vystoupila z autobusu. Zřejmě to byl spouštěč celého napadení, protože vzápětí došlo k útoku. Muže strhl na zem a pak ho začal bít pěstmi i kopy do obličeje a celého těla. Tím mu způsobil celou řadu zranění, která si vyžádala několikaměsíční léčení, hospitalizaci v nemocnici a dvě operace v celkové narkóze. Poškozený měl mimo jiné mnohočetné zlomeniny kostí v obličeji, včetně spodin obou očnic a vykloubené rameno,“ sdělil Jan Daněk z pražské policie.

„Celému napadení přihlížela žena, která s útočníkem přijela autobusem, a pravděpodobně se jednalo o jeho přítelkyni. Napadení také viděli dva muži, kteří čekali na zastávce, ale poškozenému nijak nepomohli a ani nezavolali na tísňovou linku,“ upřesnil mluvčí.

Případ je kvalifikovaný jako trestný čin těžké ublížení na zdraví a pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let.

„Kriminalisté, kteří na případu pracují, provedli celou řadu úkonů, které však zatím nevedly k dopadení pachatele, proto se nyní obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc. Jestliže byl někdo svědkem tohoto útoku nebo pozná muže na identikitu, ať se obrátí na linku 158,“ doplnil tiskový mluvčí policie.

Popis útočníka:

Muž ve věku 20 až 25 let, 185 centimetrů vysoké sportovní postavy, který měl světlé krátké rovné vlasy, které byly nagelované. Také měl výrazné čelní kouty. Na sobě měl mikinu, džíny a boty. Vše bylo v barvě žlutého písku. Hovořil plynně česky se známkami patologické agresivity a způsobem řeči, který byl afektovaný s tendencí k okamžitému násilí. 

Celostátní pátrání - identikt pachatele. Autor: Policie ČR
Celostátní pátrání – identikt útočníka (pachatele). Autor: Policie ČR

Popis ženy, která s mužem vystoupila:

Žena byla vysoká přibližně 175 centimetrů, ve věku okolo 20 let a měla světlé vlasy, které byly dlouhé až pod prsa. Oblečená byla do modrého svetříku a tmavých džínových kalhot. 

 

ipatrani_banner112-jb, red, sim,