Domů Hlavní zprávy Policie pátrá po neznámém muži, který střelnou zbraní ohrožoval dvě ženy a...

Policie pátrá po neznámém muži, který střelnou zbraní ohrožoval dvě ženy a pokusil se je okrást

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Benešovsko – Jednu si vyhlédl nedaleko Netvořic, druhou přímo v Benešově. Oba případy se staly v pondělí 13. března v podvečerních a večerních hodinách. Informuje o tom mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Svoji první oběť zastihl pachatel na silnici č. 105, právě když byla na cestě z Netvořic do Tuchyně. Bylo kolem půl šesté večer. Třiapadesátiletou ženu začal ohrožovat střelnou zbraní a chtěl po ní peníze. Ta se zachovala velmi duchapřítomně, když se snažila zastavit některé z projíždějících aut. Jeden z řidičů ji nakonec naložil a odvezl domů.

Pachatel tak neuspěl a z místa odešel pryč směrem k Netvořicím. Kolem půl desáté večer se stal obdobný případ přímo v Benešově. Tady, na křižovatce ulic Purkyňova a Sukova oslovil neznámý muž šedesátiletou ženu. V ruce držel střelnou zbraň a stejně jako v prvním případě chtěl peníze. Ani tentokrát ale nebyl úspěšný. Z místa proto odešel Purkyňovou ulicí směrem k ulici Máchova.

Obě tyto události se obešly naštěstí bez zranění.

Neznámý pachatel je s největší pravděpodobností muž ve velmi mladém věku kolem 20 let, má střední, přibližně 170 až 175 cm vysokou postavu. Na sobě měl tepláky a mikinu světle šedé barvy. Téměř celý obličej měl zakrytý červeným šátkem s bílo černým vzorem, oči si kryl slunečními brýlemi s úzkými kovovými obroučkami, tzv. zrcadlovkami, na hlavě měl kapuci. Po celou dobu mluvil tiše, nechoval se agresivně, byl spíše nejistý. V ruce držel menší střelnou zbraň stříbrné barvy s černou rukojetí.

Policie nyní přijme jakékoliv poznatky nejen k pachateli, ale i k dalším osobám, které ho mohly zahlédnout, anebo jej přímo znají. Zejména by potřebovali hovořit s mužem a ženou ve věku kolem šedesáti let, kteří projížděli kolem místa činu nedaleko Netvořic v červeném vozidle novějšího typu. Dotyčné sice zastavili, zřejmě jí ale nevěřili, že byla přepadena, a tak pokračovali dále v jízdě. Spolujezdkyně ve vozidle měla černé vlnité vlasy po ramena. Kriminalisté by dále potřebovali hovořit s řidičem stříbrného vozidla, který přepadené ženě zastavil, naložil ji a odvezl domů. Mohl být ve věku kolem 45 let, měl nakrátko střižené vlasy, jakoby na ježka, a v obličeji slabé strniště. Na očích měl brýle. V neposlední řadě by kriminalisté přivítali informace případných svědků, kteří mohli v okolí místa činu jak v Netvořicích, tak v Benešově zahlédnout podezřelé vozidlo, jen tak zaparkované, anebo s osádkou.

Poznatků k pachateli nemají kriminalisté prozatím mnoho. Přestože nebyl nijak agresivní, nevylučují, že by mohl podobný čin znovu zopakovat. Jeho cílem je získat peníze, či nějakou cennější věc, což se mu dosud nepodařilo. Vyzývají proto všechny jeho potencionální oběti, zejména ženy ve zralém věku, aby se měly na pozoru a v případě jakéhokoliv podezření okamžitě kontaktovaly policii. Zároveň s tím se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po pachateli tohoto skutku a případných svědcích. „Všechny informace přijmou operátoři na lince 158 anebo kterákoliv policejní služebna. Děkujeme,“ dodala mluvčí policie Eva Stulíková.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Policisté ze Zličína pátrají po neznámém nálezci peněženky

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na