Domů Hlavní zprávy Policie má nová speciální vozidla AUDI. Ochranná služba PČR obdržela deset nových...

Policie má nová speciální vozidla AUDI. Ochranná služba PČR obdržela deset nových automobilů AUDI S6

0
Sdílet
Ochranná služba PČR má nová služební vozidla Audi S6. Autor: Policie ČR

Praha – V úterý 20. prosince v ranních hodinách za účasti náměstka policejního prezidenta plk. Petra Petříka, ředitele Ochranné služby PČR brig. gen. Jiřího Komorouse a generálního ředitele Porsche Inter Auto CZ se uskutečnilo slavnostní předání deseti speciálních vozů zn.  AUDI S6 v policejních barvách a to v Porsche Praha Smíchov.

Deset operačních policejních speciálů určených pro Ochrannou službu Policie České republiky jsme pořídili za 21 770 230,- Kč,“ uvedl na dnešním předání plk. Petr Petřík.

„Tato vozidla budou využívána především jako doprovodná vozidla pro zahraniční delegace při jejich pobytu na celém území České republiky podle mezinárodních dohod,“ doplnil pana náměstka brig. gen. Jiří Komorous.

Obrazem: Nová služební vozidla Policie ČR zn. Audi S6.

AUDI S6 4.0 TFSI quattro představují technologický pokrok ve výkonu, jízdních vlastnostech a pasivní a aktivní bezpečnosti.

Jsou vybavena podle požadavků Ochranné služby PČR speciální kamerovou a spojovací technikou a dalšími moderními prvky umožňujícími uplatnění práva v jízdě a bezpečnostními prvky zvyšujícími viditelnost těchto vozidel.

V roce 2016 Ochranná služba PČR zajistila celkem 240 bezpečnostních akcí, z toho 81 bylo zahraničních delegací. Tato vozidla mají nahradit starší doprovodná vozidla AUDI A6 3.2 quattro, která jsou ještě v původním barevném provedení policie. Nahrazovaná vozidla budou dále využívána v silničním dohledu dopravní policií.

Autor:
kpt. Ivana Nguyenová
–  tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR