Domů Hlavní zprávy Pražská policie vůbec poprvé otestuje nové služební elektromobily

Pražská policie vůbec poprvé otestuje nové služební elektromobily

0
Sdílet
Policie ČR ve službě vůbec poprvé otestuje elektromobily. Autor: Policie ČR

Česká republika – Vozidla poháněná elektřinou poslouží pražským policistům zejména v parcích a dalších přírodních oblastech metropole. Informuje o tom mluvčí policejního prezídia Iveta Martínková s tím, že Policie ČR ve službě vůbec poprvé otestuje elektromobily. 

Ve čtvrtek 6. dubna v odpoledních hodinách se v showroomu společnosti Invelt v pražských Stodůlkách uskutečnilo oficiální předání tří elektromobilů, které poskytla společnost BMW Group ČR do dočasného užívání Policii České republiky. Nové automobily BMW i3 s elektrickým pohonem v policejním provedení si od vedoucí divize BMW i Jany Dvořákové slavnostně převzal policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, který neskrýval nadšení.

Policie ČR ve službě vůbec poprvé otestuje elektromobily. Autor: Policie ČR

„Jsem opravdu rád, že policie od společnosti BMW Group dostala možnost tímto způsobem vyzkoušet tato vozidla s alternativním pohonem, která jsou dnes již běžně využívána v zahraničních bezpečnostních sborech. Životní prostředí je potřeba chránit, a pokud se  vozidla s elektrickým pohonem ve službách policie osvědčí, bezpochyby budeme uvažovat o doplnění našeho vozového parku o nové, ekologicky šetrné automobily,“ řekl policejní prezident.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Konkrétně se jedná o dva elektromobily verze BMW i3 BEV 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným odjezdem až 200 km a jeden hybridní elektromobil BMW i3 REX s dojezdem až 350 km. Všechna tato vozidla disponují bohatou výbavou a veškerým příslušenstvím, jako je nabíjecí kabel, ale i karta Charge Now s bezplatným tarifem. A bezplatná je i samotná zápůjčka vozidel, která je limitována buď uplynutím šesti měsíců, nebo ujetím šesti tisíc kilometrů podle toho, co nastane dříve.

Všechny tři elektromobily budou sloužit policistům v Praze, kteří je s ohledem na šetrnost vůči životnímu prostředí využijí zejména v parcích a jiných přírodních oblastech v Praze 6 a 7, jako je například Šárecké údolí, Stromovka, Vrchlického sady a podobně. V případě potřeby ale vozidla poslouží také při velkých bezpečnostních opatření v historickém centru metropole.

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na