Domů Z regionu Ústecký kraj Policejní odstřelovač zneškodnil nebezpečné tlakové láhve v hořící autodílně

Policejní odstřelovač zneškodnil nebezpečné tlakové láhve v hořící autodílně

0
Sdílet
Požár autodílny v areálu firmy Metacar v Háji u Duchcova na Teplicku -cvičeni HZS a P ČR. Autor: Honza Vraný / JV PRESS
Požár autodílny v areálu firmy Metacar v Háji u Duchcova na Teplicku -cvičeni HZS a P ČR. Autor: Honza Vraný / JV PRESS

Háj u Duchcova – Požár autodílny v areálu firmy Metacar v Háji u Duchcova na Teplicku zaměstnal devět hasičských jednotek. Při požáru následně shořela dvě osobní auta. Nebezpečné tlakové láhve uvnitř hořící dílny nakonec museli zneškodnit povolaní policejní odstřelovači z teplické zásahové jednotky.

Naštěstí šlo jen o taktické cvičení hasičů, ale zásah policejních odstřelovačů byl skutečný.

Naše redakce byla exkluzivně u toho. Požár autoopravárenské dílny se posléze rozšířil na dvě osobní auta. Plameny navíc ohrožovaly dvě tlakové láhve. Hasiči proto na místo povolali policejní zásahovou jednotku, která do akce nasadila odstřelovače. Ten tlakovou láhev zasáhl na velkou vzdálenost.

Příslušník teplické hasičské stanice Robert Zavoral taktické cvičení naplánoval do sebemenšího detailu.

Ještě před příjezdem hasičských jednotek se velitel teplické stanice Zdeněk Bláha ujal role žháře, který podpálil obě auta v opuštěné výrobní hale společnosti. Cvičení si nenechal ujít ani ředitel teplických hasičů Adolf Langer.

Tématem cvičení bylo zdolání požáru v autoopravářské dílně s možností využití policejního odstřelovače při likvidaci tlakové láhve zasažené požárem a tím výrazně zkrátit dobu zásahu a minimalizovat riziko zasahujících hasičů. Dvojice policejních odstřelovačů pak na místě použila ostré střely a v rámci cvičení „nebezpečnou“ hořící tlakovou láhev posléze zneškodnila.

To už ale všichni zasahující hasiči museli „vyklidit“ pole a stáhnout se všichni do bezpečné vzdálenosti, až za odstřelovače. Na místě asistovaly také hlídky státní policie, které zajistily okolí.

Autor: Honza Vraný
e-mostecko.cz