Domů Hlavní zprávy Policejní lovci lebek zadrželi nebezpečného pachatele

Policejní lovci lebek zadrželi nebezpečného pachatele

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: Policie ČR

Benešovsko – Kriminalisté z odboru pátrání v součinnosti s benešovskými kriminalisty zadržení hledaného dvaačtyřicetiletého muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody na dobu pěti let pro násilnou trestnou činnost. Muž se dle pravomocného rozsudku dopustil vydírání a i s ohledem na další okolnosti byl označen jako nebezpečný pachatel.

Informuje o tom policejní mluvčí Ivana Nguyenová s tím, že výzva k nástupu trestu byla odsouzenému doručena již v březnu letošního roku, ale záměrně se nástupu vyhýbal.

Policistům se podařilo zjistit, že se hledaný ukrývá v oblasti Louňovic pod Blaníkem a že zde navštěvuje každý den místní restauraci.

S ohledem na povahu trestné činnosti, pro kterou byl odsouzen, bylo nutno provést razantní zákrok tak, aby byla minimalizována možnost odporu a útěku. Při samotném zákroku byl muž natolik překvapen, že se zákrok podařilo dokončit jen s minimálním použitím síly. V souvislosti s tímto mužem byla v době zadržení poskytnuta dvěma osobám krátkodobá ochrana.

„Zadržený muž byl následně umístěn do věznice Praha – Pankrác, kde nastoupil výkon trestu,“ dodala policejné mluvčí Ivana Nguyenová.

Do školy skoro nechodil! Zameškal celkem 566 vyučovacích hodin, z toho 378 neomluvených!

 Při ozbrojeném sporu dvou mužů na parkovišti v Brné na Ústecku zasahovala policie

Autor: Honza Vraný,
redakce UDALOSTI112.CZ

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na