Domů Z regionu Praha Policejní akce „Paradox“. Policisté se v Praze zaměřili na hledané osoby i...

Policejní akce „Paradox“. Policisté se v Praze zaměřili na hledané osoby i pořádek v ulicích

0
Sdílet
Policie, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Praha – V hlavním městě proběhla rozsáhlá policejní akce s názvem „Paradox“, které se zúčastnili policisté z cizinecké policie, obchodní policisté, kriminalisté,ale i strážníci pražské městské policie. Od čtvrtka 23. února do páteční půlnoci proběhla v ulicích Prahy 4 a 10 policejní bezpečnostní akce pod názvem.

O bezpečnostní akci informoval pražský policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že téměř dvě stovky policistů spolu s několika strážníky městské policie, s kolegy z celní správy a zaměstnanci magistrátu hl. m. Prahy provedli bezpečnostní akci, která byla zaměřená na snížení nápadu trestné činnosti, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, kontroly provozoven se sběrnými surovinami nebo na kontroly, zdali nedochází k pití alkoholu nezletilými a mladistvými osobami. Policisté se také zaměřili na řidiče automobilů, u kterých kontrolovali, jestli před jízdou nepili alkohol nebo nejsou pod vlivem drog.

Pozornosti neunikly ani bazary, jestli se v nich neprodávají kradené věci, ubytovny a squaty.

Policisté také kontrolovali různé rekreační objekty a chaty, jestli se do nich někdo nevloupal.

„Při akci bylo zkontrolováno více než 1500 osob, skoro 1300 vozidel, 21 squatů, 413 chat, 12 barů a restaurací, 6 ubytoven a 3 sběrny druhotných surovin. Při těchto kontrolách policisté vypátrali dvě hledané osoby, zadrželi pět řidičů pod vlivem alkoholu, čtyři pod vlivem drog a u dvou zjistili, že mají řízení vozidel zakázáno,“ doplnil mluvčí policie Jan Daněk a podotkl, že celkem policisté odhalili 179 přestupků, za které uložili více než 50 tisíc korun.

PSALI JSME: FOTO: Ve věznici Bytíz proběhla velká razie, která byla součástí rozsáhlé policejní akce

-jb

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na