Domů Z regionu Jihomoravský kraj V Pohořelicích hořel byt v panelovém domě, hasiči z domu evakuovali 28...

V Pohořelicích hořel byt v panelovém domě, hasiči z domu evakuovali 28 lidí

0
Sdílet
Z hořícího bytu hasiči v Pohořelicích zachránili dvě osoby, dalších 28 lidí bylo evakuováno. Autor: HZS JMK

Pohořelice – Čtyři jednotky hasičů vyrazily dne 11. dubna v 17:40 hodin, k ohlášenému požáru bytu ve 4. nadzemním podlaží panelového domu v Pohořelicích. Vedle hasičů na místo požáru zamířila také záchranná služba a policisté.

Hasiči z domu evakuovali 28 osob a dva lidé, kteří se nacházeli v bytě, ke hořelo se nadýchali kouře a skončili v péči záchranářů.

O požáru informoval krajský mluvčí Jihomoravských hasičů David Jirouš s tím, že do bytu byli hasiči nuceni vniknout násilným způsobem. Při prvotním průzkumu nalezli a následně vynesli starší pár – matku se synem.

Oba byli intoxikováni zplodinami hoření, muž byl navíc popálený. Bylo nutné jim poskytnout okamžitou první pomoc. Zdravotnická záchranná služba byla na místě velmi rychle a zraněné si převzala do své péče.

„Požár hasiči uhasili jedním vodním proudem. Ze zakouřeného domu evakuovali všech 28 obyvatel. Ti se mohli do svých bytů vrátit až po přirozeném odvětrání domu. Nedobrovolně tak strávili téměř 80 minut na volném prostranství před domem,“ upřesnil mluvčí hasičů.

„Dům byl během zásahu odpojen od elektrické energie a plynu. Proto hasiči na místo zásahu povolali pohotovostní služby,“ doplnil k události mluvčí hasičů David Jirouš.

Příčina vzniku požáru je momentálně v šetření a vyžaduje znaleckou expertízu. Předběžná škoda je 300 000 Kč.

ČTĚTE TAKÉ: Při požáru brněnského bytu se zranili čtyři lidé, zasahovaly čtyři hasičské jednotky

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na