Domů Z regionu Jihočeský kraj Podvod na internetu! Chtěl koupit pěti rublové cenné mince, nemá nic!

Podvod na internetu! Chtěl koupit pěti rublové cenné mince, nemá nic!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2013)

Nová Bystřice – Dosud neznámý pachatel na sociální síti Facebook, pod  uživatelským jménem Jan Smazik, inzeroval dne 19.února ve skupině „Sběratelský bazar, mince, starožitnosti, umění“ prodej celkem tří kusů 5-ti rublových mincí za celkovou částku 7.500,- korun. Jednalo se o podvodníka, který pouze z lidí lákal finanční obnosy.

O případu dnes informovala policejní mluvčí Hana Millerová s tím, že na inzerát o prodeji zareagoval muž z Kunžaku. Jakmile neznámý pachatel  od poškozeného  obdržel na účet požadovanou částku 7.500,- korun, přestal s poškozeným komunikovat.

„Inzerované zboží mu nezaslal, ani poškozenému nevrátil, byť jen část finanční hotovosti,“ doplnila mluvčí policie a doplnila, že případem podvodu se zabývají novobystřičtí policisté.

Jindřichohradečtí policisté doporučují:

Občané, než se  rozhodnete  pro koupi prostřednictvím internetového portálu,  je dobré vyhledat časový úsek, po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. Jestliže dojde ke stížnostem občanů na neseriózního inzerenta, tak správce portálu ukončí možnost obchodování danému prodejci.

Zároveň je vhodné nezasílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky!

Podvody páchané prostřednictvím internetu  mají vzestupnou tendenci, jejich zadokumentování je velmi složité, rovněž tak je nelehký úkol policie, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a v rámci úkonů trestního řízení i obstarala důkazní materiál, který jej  z jeho páchaných  skutků usvědčí.

Text:
por. Mgr. Bc. Hana Millerová
Policie ČR

Autor:
redakce U112.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na