Domů Hlavní zprávy Podkroví rodinného domu na Trutnovsku někdo úmyslně zapálil. Majitel se popálil a...

Podkroví rodinného domu na Trutnovsku někdo úmyslně zapálil. Majitel se popálil a nadýchal

0
Sdílet
Podkroví rodinného domu někdo úmyslně zapálil. Autor: stanice HZS Trutnov

Dolní Olešnice –  Požár podkroví rodinného domu zaměstnal ve středu 1. března večer hasiče v obci Dolní Olešnice na Trutnovsku. Při požáru se popálil a nadýchal zplodin majitel hořícího domu. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a dobrovolní hasiči z Dolní Olešnice, Dolní Kalné a Hostinného.

Hořet začalo v podkrovním pokoji ve druhém nadzemním podlaží domu, který je určen převážně k rekreačním účelům. V době vypuknutí požáru se uvnitř nikdo nenacházel.

Majitel, který přebýval v jiném domě nedaleko místa události se snažil ještě před příjezdem hasičů plameny uhasit. Ve snaze o uhašení utrpěl popáleniny na horních končetinách a nadýchal se zplodin hoření. Na místo musela být povolána posádka záchranné služby, která si muže převzala do péče.

Hasiči likvidovali požár zevnitř domu i z nastavovacího žebříku zvenčí objektu. Oheň dostali pod kontrolu ve 23:01 hodin. Dohašování pokračovalo až do 23:41 hodin, kdy byl požár zlikvidován.

Plameny zničily veškerý nábytek, koberec, lůžkoviny v  pokoji a poškodily elektroinstalaci, sádrokartonové obložení, stropní konstrukci a trámy i tepelnou izolaci.

FOTOGALERIE…

Šetřením a ohledáním místa bylo zjištěno, že příčinou bylo úmyslné zapálení, kdy se neznámá osoba dostala po žebříku k oknu v patře, rozbila ho a dovnitř vhodila zapálenou látku. Od ní se vznítilo hořlavé vybavení pokoje.

Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 450 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1,5 milionu korun.

PSALI JSME: Požár rodinného domu na Prostějovsku zaměstnal čtyři hasičské jednotky. Dva lidé se zranili

Autor: Honza Vraný

Foto: stanice Trutnov

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na