Domů Z regionu Středočeský kraj Poctiví nálezci odměněni! Nalezené peníze odevzdali policistům

Poctiví nálezci odměněni! Nalezené peníze odevzdali policistům

0
Sdílet
Poctiví nálezci odměněni... Autor: Policie ČR

Kladensko – V úterý 21. března přijali unhošťští policisté oznámení od jednatřicetiletého muže z Unhoště, že v bankomatu v Pražské ulici zapomněl při výběru finanční hotovost ve výši 5.000,- Kč, kterou odcizil neznámý pachatel. Případ policisté prošetřovali, jako přečin zatajení věci. Informovala o tom kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Jaké bylo jejich překvapení, když jim téhož dne v odpoledních hodinách zavolal ředitel místního dětského domova, že jeho svěřenci v ranních hodinách při cestě do školy našli v bankomatu finance, které mu odpoledne odevzdali.

Vzhledem k tomu, že Policie ČR často šetří případy zatajení věci, kdy lidé ztratí nejen finanční hotovost, ale i mobilní telefon, jinou elektroniku, nebo peněženku, či zavazadlo a jen v mizivém množství se se svým majetkem setkají, rozhodli jsme se tyto poctivé nálezce odměnit. Upřesnila k případu kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Společně se starostkou města, velitelem městské policie a sponzory (Kladenským deníkem, serverem kladenskelisty.cz a Profesionální pomocí Kladno) předali zástupci Územního odboru Kladno – koordinátor kpt. Mgr. Jiří Varhulík a zástupce vedoucího Obvodního oddělení Unhošť npor. Bc. Radek Konopásek věcné dary poctivým nálezcům a poděkovali jim za jejich jednání,“ doplnila k události policejní mluvčí.

Poctiví nálezci odměněni… Autor: Policie ČR

Kéž by v našich městech bylo více takových poctivých mladých lidí, jako na Kladensku.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na