Domů Dopravní nehody TRAGICKÁ NEHODA: Poblíž obce Hodslavice narazil mladý řidič s vozidlem do stromu,...

TRAGICKÁ NEHODA: Poblíž obce Hodslavice narazil mladý řidič s vozidlem do stromu, nehoda si vyžádala lidský život

0
Sdílet
Tragická nehoda - vozidlo narazilo do stromu, ilustrační foto. Autor: archiv HZS ČR, official

Hodslavice – Zdravotničtí záchranáři z Nového Jičína vyjížděli v sobotu 11. listopadu, k tragické dopravní nehodě, na lesní cestu poblíž obce Hodslavice na Novojičínsku. Mlady řidič, zde s vozidlem narazil v plné rychlosti do stromu. Nehoda si vyžádala lidský život! Nehodu nyní vyšetřují policisté.

O nehodě dnes informoval redakci serveru Události112.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místě havárie osobního vozidla, které narazilo do stromu, poskytoval první pomoc náhodný svědek.

Z vozidla vyprostil zasahující hasiči spolu se zdravotníky záchranné služby  devětadvacetiletého muže, který byl v bezvědomí a zakrátko u něj došlo také k zástavě dechu i srdeční činnosti.

„Tým záchranářů zahájil rozšířenou resuscitaci za pomoci přístrojové techniky a léků. Postiženému byly zajištěny dýchací cesty, posádka jej připojila k přístrojem řízené ventilaci, a pokračovala v započaté srdeční masáži,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů a upřesnil, že ani po několika desítkách minut, se však nepodařilo obnovit krevní oběh muže a zasahující lékařka byla nucena konstatovat jeho smrt.

ČTĚTE TAKÉDva dospělé a jedno dítě museli hasiči vyprostit z havarovaného automobilu na rychlostní silnici D6

Zasahující hasiči po nezbytné součinnosti se Zdravotnickou záchrannou službou, na místě u havarovaného vozidla provedli protipožární opatření, zabránili dalšímu úniku provozních kapalin a následně, po zdokumentování celé události Policií ČR pomohli z následným odtahem havarovaného automobilu.

K tragické nehodě se dnes aktuálně vyjádřila také policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že v souvislosti s havárií policisté pátrali po 23letém muži, který měl z místa utéci. Dnes ( 12. listopadu) navečer muž, který měl místo havárie opustit, kontaktoval sám policisty. Aktuálně absolvuje obligatorní úkony trestního řízení.

„K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. V prověřování okolností skutku nyní pokračují novojičínští policisté,“ doplnila k nehodě mluvčí policie.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na