Domů Dopravní nehody Po havárii sypače zůstal řidič v kabině zdemolovaného vozu zaklíněn několik hodin

Po havárii sypače zůstal řidič v kabině zdemolovaného vozu zaklíněn několik hodin

0
Sdílet
Nehoda sypače na Kolínsku. Autor: HZS Středočeského kraje

Kolínsko – Těžké zranění utrpěl řidič sypače, který při nehodě zůstal ve středu 1. února zaklíněn ve zdemolované kabině vozu, když sypač narazil do stromu na silnici mezi obcemi Hradešín a Doubek na Kolínsku. Informuje o tom Petr Svoboda z oddělení IZS HZS Středočeského kraje.

U karambolu zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Říčan a Českého Brodu. Po příjezdu k nehodě bylo zjištěno, že ve zcela zdemolované kabině je zaklíněný těžce zraněný řidič. Hasiči ho pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili a předali do péče pozemní posádky zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k rozsahu poranění byl na místo povolán také vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR, do kterého následně všechny složky integrovaného záchranného systému pomohly v hlubokém sněhu zraněného silničáře transportovat.

Obrazem: Těžká nehoda sypače na Kolínsku

„Smutnou stránkou této nehody je bezohlednost okolo projíždějících řidičů, kdy ani jeden z nich nezastavil, popřípadě nezavolal na tísňovou linku, aby nehodu oznámil. Řidič tak byl v kabině zaklíněn patrně několik hodin. Našel ho až dispečer podle signálu GPS, když se mu řidič dlouho nehlásil na vysílačce. Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Petr Svoboda.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS