Domů Dopravní nehody FOTO: Na plzeňské dálnici D5 ve směru z Prahy do Rozvadova se...

FOTO: Na plzeňské dálnici D5 ve směru z Prahy do Rozvadova se střetla dvě nákladní vozidla

0
Sdílet
K nehodě nákladních aut na plzeňské dálnici letěl vrtulník. Autor: HZS Středočeského kraje

Bavoryně/Žebrák/D5 – K nahlášené dopravní nehodě na dálnici D5, před 30. kilometrem ve směru z Prahy do Rozvadova se pár minut po osmé hodině ranní, v úterý 25. dubna sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Na místo nehody zamířil také pražský vrtulník Letecké záchranné služby.

O nehodě dnes informoval krajský mluvčí Středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že zasahující hasiči na místě zjistili, že v jízdním pruhu pro pomalá vozidla narazil zřejmě z nepozornosti řidič skříňového nákladního automobilu do odstavené porouchané cisterny pro převoz betonářských příměsí.

FOTOGALERIE: Vážná dopravní nehoda na plzeňské dálnici D5…

Zraněnému řidiči se ze zdemolované kabiny podařilo vylézt a po prvotním ošetření byl převezen sanitkou do motolské nemocnice v Praze.

Po střetu vozidel však byl vážně zraněn řidič dalšího nákladního auta, který nebyl účastníkem nehody, ale zastavil před cisternou a šel svému kolegovi na pomoc.

„Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě při ošetřování obou zraněných, zajistili únik pohonných hmot z nádrže havarovaného nákladního auta, udělali na vozidlech nezbytná protipožární opatření a po přistání vrtulníku přenesli zraněnou osobu na jeho palubu,“ upřesnil Holomčík.

„Po dobu zásahu byla dálnice v šestikilometrovém úseku mezi křižovatkami Bavoryně a Žebrák uzavřena a policie odkláněla dopravu po staré plzeňské silnici,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Nehoda je nyní v šetření dopravních policistů.

ČTĚTE TAKÉ: Na 203. kilometru dálnice D1 havarovalo nákladní vozidlo, po karambolu skončilo na střeše

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na