Domů Z regionu Karlovarský kraj Muž z Chebska učinil několik platebních transakcí kradenou platební kartou

Muž z Chebska učinil několik platebních transakcí kradenou platební kartou

0
Sdílet
Kreditní karta, platební terminál. Ilustrační foto. Autor: PixaBay - licence CC0 Public Domain

Sokolov – S cizí platební kartou učinil muž z chebska hned 17 platebních transakcí. Nyní 34letému muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Informovala o tom policejní mluvčí Věra Hnátková.

„Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 34letého muže z Chebska, kterého obvinili, ze spáchání přečinů  Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, Krádež a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Věra Hnátková.

„Obviněný se trestného činu dopustil tím, že od své známé získal platební kartu včetně PIN kódu, která však nebyla její. Během několika dní s kartou provedl celkem 17 transakcí, přičemž poškozenému neoprávněně z bankovního účtu odčerpal částku kolem 70 tisíc korun, které použil pro vlastní potřebu,“ sdělila policejní mluvčí a upřesnila, že dále se obviněný pokusil o neoprávněný výběr částky přesahující 150 tisíc korun, to se mu však nepodařilo, neboť poškozený platební kartu již zablokoval.

ČTĚTE TAKÉ: Vydíral svědka, navíc prodával na Sokolovsku Marihuanu. Nyní spadla klec!

Trestného činu Krádeže se dopustil i přesto, že byl rozhodnutím Obvodního soudu Spolkové republiky Německo v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen.

„Muže se dále dopouštěl přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání tím, že koncem října loňského roku řídil motorové vozidlo Honda, ačkoliv si byl vědom, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidle vyslovený Okresním soudem v Chebu, doplnila k případu mluvčí policie.

V případě prokázáni viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na 5let.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na