Domů Z regionu Plameny zasáhly spalovnu v Malenovicích, zasahovalo několik hasičských jednotek

Plameny zasáhly spalovnu v Malenovicích, zasahovalo několik hasičských jednotek

0
Sdílet
Požár na Zlínsku - HZS ZLK
Plameny zasáhly technologii spalovny v Malenovicích. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlínsko – Ve středu 28. prosince deset minut po třiadvacáté hodině byl vyhlášen požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín a Otrokovic. Podle přijatého oznámení došlo k požáru pece spalovny odpadů v průmyslovém areálu v okrajové části Malenovic.

Současně s profesionálními hasiči vyjely na místo hlášené události i jednotky hasičů města Zlína z Prštného a dobrovolných hasičů z Malenovic.

Podle následného upřesnění velitele zásahu plameny zasáhly technologii jedné z pecí objektu spalovny odpadů. V době příjezdu profesionálních hasičů už na místě zasahovali zaměstnanci spalovny a hasiči podnikové jednotky HZSP Tajmac – ZPS, a.s. K likvidaci požáru hasiči nasadili vodní proudy a pěnu. Do dvaceti minut se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho rozšíření na další části technologie a mimo objekt.

Z důvodu odstavení dodávky elektrické energie do objektu došlo k zastavení procesu odsiřování zplodin hoření. O situaci byli informováni pracovníci odboru životního prostředí a na místo události byli povoláni příslušníci chemické laboratoře HZS ČR z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří provedli měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší. Vzhledem k negativním výsledkům měření nebylo nutné realizovat opatření pro informování obyvatelstva.

Podle předběžných odhadů může škoda způsobená požárem dosáhnout jednoho milionu korun. Přesná výše škody, uchráněných hodnot a také okolnosti vzniku požáru budou předmětem dalšího vyšetřování hasičů a policistů.

Autor:
por. Bc. Libor Netopil
 – tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje