Domů Z regionu Jihočeský kraj Pila a řídila, dechovou zkoušku odmítla. Znalecký posudek alkohol prokázal!

Pila a řídila, dechovou zkoušku odmítla. Znalecký posudek alkohol prokázal!

0
Sdílet
Dopravní policisté, při kontrole řidiče, ilustrační foto. Autor: Archiv Policie ČR

J. Hradec / Nová Bystřice – Podezřelá žena dne 19. února letošního roku, kolem 01:00 hodiny v noci měla řídit motorové vozidlo Peugeot 406, a to i přesto, že na parkovišti v Nové  Bystřici ji jízdu rozmlouvali místní občané, kterým se žena jevila zjevně opilá. 

O případu dnes informovala policejní mluvčí Hana Millerová s tím, že řidička i přes mnohá upozornění usedla za volant a měla vykonat jízdu z Nové Bystřice do obce na Jindřichohradecku, kde má trvalé bydliště.

TIP REDAKCE: Sedačkomat aneb nakupuj chytře!

Novobystřičtí policisté se ihned po vyrozumění od občanů  pokusili  řidičku  na vozovkách vedoucích na J. Hradec zastavit. To se jim následně podařilo a řidičku policisté  ztotožnili.

Podezřelá žena se na výzvu policistů odmítla podrobit dechové zkoušce a odmítla rovněž odběr tělních tekutin ve zdravotnickém zařízení.

„Novobystřičtí policisté poté provedli precizní šetření v restauračních zařízeních a vyslechli rovněž svědky, kteří viděli kde řidička alkohol požila. Poté přibrali znalce, který prokázal ovlivnění řidičky alkoholem. Podle znaleckého posudku v oboru zdravotnictví – odvětví toxikologie  měla řidička při započetí jízdy  hladinu alkoholu v krvi v rozmezí 1,00 g/kg – 1,65 g/kg a v době ukončení jízdy v rozmezí 1,04 g/kg – 1,74 g/kg,“ upřesnila policejní mluvčí a doplnila, že podezřelá včerejšího dne převzala sdělení podezření, neboť se měla svým jednáním dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení.

ČTĚTE TAKÉ: Policistům šlo při silniční kontrole u Raspenavy o život. Opilý řidič do nich najížděl dodávkou

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na