Domů Hlavní zprávy Hasiči minutou ticha uctili památku svého kolegy Jana Odermatta, který zemřel při...

Hasiči minutou ticha uctili památku svého kolegy Jana Odermatta, který zemřel při požáru ve Zvoli

0
Sdílet
Uctění památky na požární stanici na Pražském hradě. Autor: Hasičský útvar ochrany Pražského hradu

Česká republika – Úderem páteční sedmé hodiny ranní zavládl na mnoha požárních stanicích smutek. Hasiči při předávání směn totiž uctili minutou ticha památku svého kolegy, profesionálního hasiče Jana Odermatta, který tragicky zemřel po zásahu požáru lakovny.

„Drazí kolegové, hasiči i jejich příznivci. Když jsem nastupoval na pozici generálního ředitele, věděl jsem, že budu muset ve své funkci řešit řadu nepříjemných věcí, jako bude boj o rozpočet, řadu složitých situací typu povodní a dalších. Na všechno jsem byl připravený,“ říká generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

Na co se připravit nedá a co je v naší práci nejtěžší je, pokud zemře kolega hasič při výkonu svého povolání. Každý hasič při nástupu do funkce slavnostně slibuje, že bude chránit životy, zdraví a majetek, a to i s nasazením vlastního života. Každý hasič toto slibuje dobrovolně s plným vědomím toho, že svůj život zasvěcuje pomoci druhým.

„Naší snahou je, aby výcvik a velení při zásazích byly natolik profesionální, aby se podobným tragédiím předešlo. Ne vždy se to ale podaří. Bohužel, i tak zkušený hasič, jakým byl s 24 lety praxe Jan Odermatt, zaplatil za svoji odvahu životem. Jsem přesvědčen, že se nám podaří objasnit okolnosti tragické události,“ řekl po pietě generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na