Domů Hlavní zprávy Pětatřicet dětí a pět dospělých muselo ve Frenštátě pod Radhoštěm urychleně opustit...

Pětatřicet dětí a pět dospělých muselo ve Frenštátě pod Radhoštěm urychleně opustit autobus, který zachvátil požár

0
Sdílet
Požár linkového autobusu ve Frenštátu. Autor: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje
Požár linkového autobusu ve Frenštátu. Autor: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

Frenštát pod Radhoštěm – Hned tři jednotky hasičů likvidovaly v neděli v podvečer ve Frenštátě pod Radhoštěm požár autobusu, který převážel děti. Událost se obešla bez zranění, všichni – včetně řidiče – vozidlo včas opustili.

Požár autobusu na zastávce Beskydské sídliště ve Frenštátě byl na krajské operační středisko hasičů ohlášen v neděli 12. června tři minuty po sedmnácté hodině podvečerní.

Na místo byly vyslány tři hasičské jednotky s celkem čtyřmi cisternami – profesionální HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a s nimi dobrovolné z Frenštátu pod Radhoštěm a blízkých Trojanovic.

Po příjezdu první jednotky na místo události bylo zjištěno, že je autobus zcela zachvácen požárem, 35 dětí a 5 dospělých, kteří v autobuse cestovali, bylo již i s nejnutnějšími věcmi bezpečně mimo vozidlo. O jejich následný odvoz se postaral náhradní autobus.

Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za 10 minut od příjezdu první jednotky k události, další čtvrthodinku pak prováděli dohašování, chlazení a průběžně kontrolovali stav termokamerou.

Příčinou vzniku požáru je dle vyšetřovatele hasičů technická závada na autobusu, škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Autor: nprap. Jakub Kozák
 -zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje