Domů Hlavní zprávy Pět hasičských jednotek zasahovalo u požáru bývalého hostince na Jihlavsku

Pět hasičských jednotek zasahovalo u požáru bývalého hostince na Jihlavsku

0
Sdílet
Hasiči zasahují u požáru bývalého hostince. Autor: HZS kraj Vysočina

Jihlavsko – U požáru bývalého hostince v Štocké ulici v Dobroníně na Jihlavsku zasahovalo pět hasičských jednotek. Šlo o jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Polné a Jihlavě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Polné a Štoků. Informuje o tom mluvčí HZS kraje Vysočina Petra Musilová.

Hustý dým valící se z hořícího převážně dřevotřískového objektu byl viditelný na desítky metrů. Jako první dojela na místo události jednotka profesionálních hasičů z Polné. V době příjezdu této jednotky se z budovy valil hustý dým a začaly šlehat plameny. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a objekt odpojili od přívodu elektrické energie.

Od prvopočátku hasiči také pracovali s informací, že uvnitř hořícího objektu může být muž, který zde velmi často přespával. Tato informace se naštěstí nepotvrdila.

Hasiči se kromě hašení objektu zaměřili také na ochranu okolí a před plameny chránili vzrostlé stromy v těsné blízkosti požářiště.

Hasiči dohašují ohniska hoření a rozebírají požárem zasažené konstrukce objektu. Majetková škoda vzniklá požárem nebyla dosud vyčíslena.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Vyšetřovatel hasičů pracuje hned se třemi verzemi, jak k požáru mohlo dojít. Buď jej mohla způsobit technická závada na elektroinstalaci, nedbalost nebo také mohl někdo objekt úmyslně zapálit.

PSALI JSME TAKÉ: Požár domu v Chodouni na Berounsku způsobil škodu za čtyři miliony

Autor: Honza Vraný

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na