Domů Hlavní zprávy „Boj proti parazitům.“ PARAZITI útočí na náš zpravodajský portál, zatočíme s nimi!

„Boj proti parazitům.“ PARAZITI útočí na náš zpravodajský portál, zatočíme s nimi!

0
Sdílet
Parazit, ilustrační foto. Autor: PixaBay, licence: Creative Commons CC0.

Paraziti, kdo to vlastně jsou ti parazité, kteří na internetu denně a systematicky ničí něčí odvedenou práci. Jsou to většinou soukromé, ne-příliš populární či známé regionální weby nebo blogy, kteří nejsou schopni si nějakým způsobem vytvořit si vlastní obsah či nafotit vlastní fotografii, dokonce jsme zaznamenali v naší redakci i parazita, který byl natolik drzí, že si vytvořil takzvaný duplicitní web na jedno a totéž téma, které děláme my a to doslovně. Pouze pod jiným „příhodným“ názvem.

Uvedeme příklad, když naše redakce vydá nějaký článek o několik minut se tento článek, jen pod jiným názvem nebo předělaným názvem objeví na uvedeném duplicitním webu, jehož autor se zřejmě považuje za jakého si novináře… no dejme tomu.

Kopírují rádi, kopírují pořád, nikdy nespí. Jsou to paraziti!!!

Naše redakce příkladně dostane tip od Vás našich čtenářů o tom, že se „v Dolní Polní“ stala dopravní nehoda, atd. Redaktor, který má zrovna v naší redakci službu nelení, okamžitě volá telefonicky příslušné mluvčí hasičů, policie nebo záchranky, případně jiného subjektu v daném kraji, aby ověřil dané informace a mohl přinést a poskytnout Vám našim čtenářům aktuální informace k dané události. Náš redaktor tedy autorsky napíše článek, publikuje jej a bum. Za pár minut se objeví tento článek, buď to celý nebo jeho velká část na duplicitním webu parazita, ba co víc pod jeho jménem nebo „protože se asi bojí,“ jako autora jeho rádoby redakci, můžeme–li to tak nazvat.

Tyto parazitní weby se samozřejmě navenek tváří většinou, jako velké seriózní redakce či profesionální novináři a podobně. Ovšem informace, které na těchto parazitních regionálních webech parazité publikují, jsou bohužel v drtivé většině nepravdivé, zavádějící a někdy i lživé, což bohužel laik nedokáže nijak posoudit a slepě tomu důvěřuje! Opět uvedeme malý příklad. Naše redakce cituje v textu daného mluvčí, buď to hasičů, policie a nebo záchranky, či jiných institucí a podnikatelských subjektů s informace o tom, co se přesně, jak a kdy stalo, tedy informace ověřené a pravdivé, které daný mluvčí sdělil našemu redaktorovi.

Co udělá parazit…

CTRL+C a CTRL+V, nic víc nic míň, pouze vymaže to, co sdělil daný mluvčí, protože si nedovolí jej citovat, když se pravděpodobně bojí sám mu telefonicky zavolat, aby informace také získal a podobně, ale pozor! Jsou i takzvaní mediální parazité, kteří daným mluvčím netelefonovali, nepsali či nehovořili s nimi, přesto je na „drzovku“ citují, samozřejmě myšleno bez předchozí domluvy a podobně. Velmi smutný obrázek internetových medií.

Je to velmi smutné. Bohužel. Nicméně naše redakce byla první, které založila internetový zpravodajský server Události112.cz zaměřený na činnost složek IZS v České Republice, tehdy ještě pod neziskovou organizací, což bylo na přelomu roku 2008 a 2009 od této doby náš server s malými přestávkami funguje, což díky Bohu nijak nemůže ohrozit jeho letitou činnost a chod.

Rovněž díky Vám našim čtenářům, kteří nás pravidelně a denně sledují dokážeme a také díky moderním metodám a technologiím, které existují dokážeme s těmito parazity, regionálních rádoby zpravodajských webů bojovat.

Naše redakce již několik let úzce spolupracuje s krajskými hasiči, záchrankami a Policií ČR, a to na velmi dobré a vysoké úrovni v celorepublikovém měřítku. Publikujeme výhradně informace od daných mluvčích, jak jsme již zmiňovali shora, pak také naše vlastní články a reportáže většinou z místa dané události, což jsou opět prokazatelně ověřené informace a zdroje a nebo rovněž i ověřené informace od Vás, kterých si vážíme se všeho nejvíc!

Jak s parazitama zatočíme? Jednoduše, jde to!

Naše redakce úzce spolupracuje s několika profesionálními specialisty v oblasti IT služeb, kteří k dnešnímu dni dokázali profesionálně a špičkově zabezpečit náš server, po technické stránce, kromě jiného dojde-li k zcizení nebo chcete-li zkopírování našeho obsahu nebo některého z jeho částí, které jsme publikovali, okamžitě se to dozvíme a nejen to! V textech a fotografiích máme automaticky při editaci zakomponovány nepatrné pixely (nelze vidět okem) a další vychytávky. Další technické specifikace a podrobnosti bohužel s pochopitelných důvodů zveřejňovat nebudeme a ani nechceme. Již máme zmapovány některé rádoby mediální podnikatelé, kteří parazitují na našem zpravodajském serveru a vykrádají nám obsah, což již postupně řešíme, všemi dostupnými prostředky.

Spolupracujeme s Googlem…

Redakce události112.cz také úzce spolupracuje s Google.com a i zde již byly podniknuty kroky k tomu, aby tzv. parazité nemohli na kradeném obsahu vydělávat peníze a zpeněžit jej, například formou PPC placených reklam a odkazů od spol. Google, která toto po registraci umožňuje. Jedná-li se o takzvaný duplicitní web nebo blog, spol. Google danému webu (má-li parazit reklamní kampaně na svém web nasazeny) okamžitě zablokuje zmiňované reklamní kampaně a s daným „zlodějským“ webem či blogem ihned ukončí spolupráci. Což se nám, již snad brzo u vybraných palgiátorských / duplicitních webu podaří.

A nejen to, naše redakce se rozhodla v rámci boje proti parazitům Vám, našim čtenářům rozdávat dárky, při pomoci právě v boji proti internetovým mediálním parazitům a plagiátorům, kteří nám vykrádají náš obsah a podobně.

Společně s Vámi je můžeme zničit!

O tom, když si někdo koupí doménu, udělá web nebo blog s takřka totožným obsahem by ve své podstatě asi nebylo nic proti ničemu, je to jeho svobodná vůle a žijeme v demokratickém státě, chce-li ať se snaží a píše. Ovšem do té doby, než začne řádit, jako parazit a vykrádat náš již publikovaný autorský obsah nebo obsah našeho partnera, který svolil s publikací na našem internetovém zpravodajském serveru, tedy autorský obsah třetí strany.

Zaměříme se na sociální sítě, kde parazita zničíme!

Řešení je ve své podstatě velmi jednoduché… díky vám můžeme parazita zničit, ponížit ho a ukázat ostatním, co je to zač, že nepíše pravdu, jen lži nebo dokonce, že zkopíroval článek či jeho část nebo fotografii od nás z Vašich „Událostí ze stodvanáctky.“ Každý z vás, kdo se bude chtít se zapojit do námi vyhlášené akce „boj proti parazitům“ se může zúčastnit a to tak, že když zjistí, že nějaký zdvořile řečeno „zločinecký“ regionální web parazita zkopíroval námi vydaný obsah a podobně může na sociální síti Facebook nebo Twitter, kde parazit většinou sdílí vykradený nebo zkopírovaný obsah mu řádně napsat spolu s vašimi příteli lahodné komentáře o tom co si o něm myslíte, o tom, že obsah již byl autorsky publikován u nás a podobně, tak aby i ostatní věděli, co je to zač ten daný „parazit“ a že informace, které publikuje jsou vykradené nebo dokonce v mnoha případech nepravdivé.

Samozřejmě vše v mezích slušnosti. )))

Dejme tedy společně na frak záškodníkům, vykradačům autorského obsahu, plagiátorům a parazitům, kteří parazitují naší odvedenou práci, kterou děláme pro Vás, naše čtenáře! Nejaktivnější z Vás odměníme malým dárkem z našich reklamních předmětů.

Rádi bychom také upozornili na to, že parazité, kteří škodí, jsou na poměrně vysoké úrovni, jejich weby se vizuálně tváří, mnohdy i jako velké (regionální) zpravodajské portály a podobně. Nenechte se tedy zmást vzhledem, ale zaměřte se na obsah!

Zároveň, bychom v závěru tohoto sdělení rádi a důrazně upřesnili, že Vás naše čtenáře nijak nenabádáme k tomu, aby jste na zmiňovaných sociálních sítích psali hanlivé, rasově motivované či jinak v rozporu se zákonem a podmínkami užívání profilů na soc. sítích smýšlející komentáře, ale pouze „slušnou formou“ informovali ostatní o tom, co je daný parazit zač, díky tomu o jeho plagiátorský parazitní web přestanou mít čtenáři zájem a budou číst raději pravdivé, aktuální a především ověřené internetové zprávy.

Všem děkujeme za pomoc, sdílení i vaší přízeň.

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na