Domů Hlavní zprávy Pálení dřeva skončilo požárem a popálením dvou lidí. Jedna osoba byla transportována...

Pálení dřeva skončilo požárem a popálením dvou lidí. Jedna osoba byla transportována vrtulníkem

0
Sdílet
Vrtulník transportoval jednoho popáleného do nemocnice. Autor: HZS Zlínského kraje

Uherské Hradiště – U požáru travního porostu u Mistřic na Uherskohradišťsku zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Informuje o tom mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Spalování dřeva na ohništi spojené podle dostupných informací  s opékáním uzenin skončilo požárem okolního travního porostu a popálením dvou seniorů. Ti se snažili požár ještě před jeho oznámením na tísňovou linku krajských hasičů sami uhasit. Žena při hašení utrpěla  popáleniny na  dolních končetinách, ruce a hlavě a muž byl popálen na horní polovině těla. Ženu musel do nemocnice transportovat vrtulník letecké záchranné služby, muž byl k dalšímu ošetření převezen sanitou.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště se po oznámení události dostavila na místo v 12:02 hodin. V době příjezdu hasičů už travnatá plocha nehořela. Hasiči asistovali záchranářům při ošetření ženy a jejím transportu do vrtulníku. Následně ještě celou zasaženou plochu zkontrolovali, aby vyloučili opětovné rozhoření.

Přesné okolnosti  vzniku události budou nadále zjišťovat vyšetřovatelé. Vše nasvědčuje tomu, že ke vzniku požáru došlo z důvodu podcenění podmínek požární bezpečnosti v tomto teplém a dlouhodobě suchém období.

V pražské restauraci Kebeb hořela digestoř. Muž si popálil ruce a hlavu

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na